18 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia nowej farmy wiatrowej w gminie Radziejów o mocy 18 MW. 

 
Na jej terenie pracuje 12 nowoczesnych turbin AW-82, każda o mocy o mocy 1,5 MW. Farma wiatrowa zlokalizowana jest w miejscowościach: Opatowice, Stary Radziejów oraz Stary Radziejów Wieś.
 
To kolejny projekt EDP Renewables, która przyczynia się do wypełnienia przez Polskę unijnych zobowiązań dotyczących rozwoju odnawialnych źródeł energii, według których w 2020 roku 20 procent energii elektrycznej ma być pozyskiwane ze źródeł odnawialnych. Farma w Radziejowa wzmocni także bezpieczeństwo energetyczne kraju i pomoże ograniczyć szkodliwe emisje CO2, NOX i pyłów.
 
Jest to siódma farma EDP Renewables w Polsce, po farmie wiatrowej Margonin (Wielkopolska), Korsze (Warmińsko-Mazurskie), Pawłowo (Wielkopolska), Jędrzychowice i Zgorzelec (Dolny Śląsk) oraz Iłża (Mazowieckie). Całkowita moc zainstalowana EDPR w Polsce wynosi 392 MW.
 
Nasza firma zarządza ponad 9 GW mocy zainstalowanej na całym świecie. Polska jest dla nas jednym z najważniejszych obszarów działania dlatego cieszymy się z kolejnego sukcesu jakim jest uruchomienie tej inwestycji. – mówi João Paulo Costeira, prezes EDP Renewables Europie.
 
Farma w Radziejowie obok produkcji czystej, ekologicznej  energii  wpłynie też na poprawę lokalnej infrastruktury energetycznej i drogowej. Obecność farmy na tym terenie przyczyni się do ożywienia aktywności gospodarczej w regionie oraz zapewni dodatkowe dochody dla samorządów lokalnych i właścicieli gruntów. EDP Renewables w ramach wsparcia lokalnej społeczności angażować się będzie również w organizacje i wspieranie inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych.
 
Źródło: EDP Renewables