Główny producent i eksporter wołowiny, Teys Australia, zaoszczędzi rocznie ponad 77 000 USD i zmniejszy zużycie energii w sieci o połowę dzięki połączeniu fotowoltaiki i modernizacji poprawiającej efektywność energetyczną.

Remonty przeprowadzone w 30 000 oborach zlokalizowanych w pobliżu Condamine w Queensland’s Darling Downs, wykonano w ramach finansowanego przez rząd programu Energy Savers.

Program, którego celem było nawiązanie współpracy między regionalnym operatorem sieci Ergon Energy i Queensland Farmers Federation, ma na celu obniżenie kosztów energii dla sektora agrobiznesu.

Po audytach energetycznych przeprowadzonych przez firmę Energetics, 300 kWp instalacja zamontowana zarówno na dachach, jak i ziemi w systemie PVK, została zainstalowana przez firmy Solgen i ERM Power.

Instalacja, która została oddana do użytku w ciągu kilku ostatnich miesięcy, teraz zapewnia do połowy zapotrzebowania na energię elektryczną, a także zmniejszy szczytowy popyt z sieci o 30%, według Beef Central.

– Farma słoneczna to ogromny zysk dla naszego zakładu i lokalnej społeczności – powiedział dyrektor generalny Teys Condamine Phillip Lambert. – Pozwoliło nam to zmniejszyć elektryczność w sieci o 50 procent i emisję dwutlenku węgla w podobnej ilości.

– Udało nam się także zmniejszyć zużycie energii w oświetleniu i procesach grzewczych poza programem Energy Savers – powiedział.

Oprócz energii słonecznej, Energetics wydał kolejne 12 zaleceń, aby zmniejszyć zużycie energii i koszty operacyjne, a do tej pory Teys przyjęła sześć z nich.

Oszczędności i okres zwrotu robi wrażenie!

Według strony internetowej federacji Queensland Farmer, w odniesieniu do zaleceń dotyczących oszczędności energii, które zostały wdrożone, oczekuje się, że całkowite roczne oszczędności kosztów energii o ponad 77 000 USD będą skutkować zwrotem inwestycji w czasie poniżej 3 lat.

Takie oszczędności to nie wszystko! Jak wynika z informacji podanych ws. tej właśnie lokalizacji, około 72 000 USD dodatkowych oszczędności rocznych może być wygenerowane poprzez zmianę taryf.

Opracowano na podstawie: onestepoffthegrid.com

Redakcja GLOBEnergia