O 8 rano w piątek, słynny gong w Wielkiej Sali giełdy papierów wartościowych w Szanghaju zabrzmiał na cześć pierwszej oferty publicznej (IPO) GoodWe. W ceremonii, która zbiegła się z 10-leciem GoodWe, cechowanym nieustanną ciężką pracą, ciągłymi innowacjami i międzynarodowym sukcesem, wzięli udział czołowi przedstawiciele branży solarnej. Kierownictwo firmy przygląda się 10-letnią historii sukcesu i stawia na przyszłe cele, zapisane w strategii rozwoju korporacyjnego firmy.

Zespół GoodWe w Wielkiej Sali giełdy papierów wartościowych w Szanghaju

GoodWe od kilku lat osiąga spójny, ciągły i zrównoważony wzrost i z roku na rok udowadnia, że jej sukces finansowy jest wynikiem stopniowego podejścia do strategicznego wzrostu i konsolidacji. Pracujemy nieustannie od ponad dziesięciu lat i osiągnęliśmy nowe granice. IPO oznacza początek nowego rozdziału – powiedział dyrektor generalny Daniel Huang.

Jak dodał Rong Shen, VP działu Międzynarodowych Sprzedaż, GoodWe – to stabilna, akceptowana przez banki i zrównoważona firma z solidną strategią zarządzania finansami.

Osiągnęliśmy dobre wyniki w stosunkowo krótkim czasie i jesteśmy pewni przyszłej trajektorii wzrostu firmy. W GoodWe nie zastanawiamy się, co przyniesie przyszłość, kształtujemy przyszłość dzięki naszym działaniom i innowacjom – powiedział Rong Shen

Kamienie milowe & wzrost w latach 2019/2020

2020

  • Notowanie na giełdzie – Shanghai Stock Exchange („SHA688390”)
  • Pierwsze miejsce w Rankingu Global No. 1 Hybrid Inverter Supplier przez Wood Mackenzie
  • Nagroda TÜV Rheinland All Quality Matters Award 5 rok z rzędu
  • Uzyskanie statusu pierwszy nieeuropejskiego producenta inwerterów, który uzyskał certyfikat VDE-AR-N 4110-2018 od TÜV Rheinland
  • Nagroda „Top Brand PV Netherlands & Australia 2020” przyznawana przez EuPD Research

2019

  • Nowa globalna siedziba w Suzhou Hi-Tech New District
  • Miejsce w rankingu Global Top 7 PV Inverter Brand przez Wood Mackenzie i BloombergNEF, oraz w rankingu Global Top 4 PV String Inverter Brand przez IHS Markit
  • Nagroda „Top Brand PV Australia 2019” przyznawana przez EuPD Research

Plany na przyszłość

Po swoim IPO, Zarząd GoodWe przedstawił filary swojej korporacyjnej strategii wzrostu.

Lider w magazynowaniu energii.

GoodWe jest już jednym z liderów w segmencie magazynowania energii z 15% udziałem w rynku światowym. Firma jest obecnie nr 1 w światowym rankingu Wood Mackenzie dostawców domowych inwerterów hybrydowych. GoodWe będzie nadal rozszerzać swoje portfolio magazynowania energii o najnowsze innowacje i planuje nadal być na czele rewolucji w zakresie magazynowania energii. W 2020 roku Firma GoodWe wprowadziła na rynek rozwiązanie SMART HOME, które ma zapewnić użytkownikom maksymalny wybór i elastyczność. W latach 2021 i 2022 planowane są dalsze ulepszenia w technologii inwerterów i kompatybilności baterii. GoodWe będzie nadal prowadzić prace badawcze w zastosowaniach energetycznych SEMS, aby umożliwić właścicielom korzystanie ze zautomatyzowanego wyboru dostawcy energii w oparciu o warunki pracy w czasie rzeczywistym i zmaksymalizować wykorzystanie czystej energii. GoodWe będzie również prowadzić wysiłki badawcze mające na celu wdrożenie technologii handlu energią, umożliwiających powstanie społeczności energetycznych i przyszłości zero-emisyjnej.

Pionier globalnych strategii

GoodWe działa w ponad 80 krajach i obecnie posiada biura i oddziały w 16 krajach, a także prowadzi zarejestrowane spółki zależne na największych rynkach w branży fotowoltaicznej, w tym w Niemczech, Australii, Korei i Wielkiej Brytanii, z planami rozszerzenia tej listy o USA i Japonię, wśród wielu innych krajów. GoodWe utrzymuje silną obecność na każdym lokalnym rynku z solidną siecią sprzedaży, serwisu po-sprzedażowego, personelu technicznego i zarządzającego zatrudnionych lokalnie. Dzięki temu firma może zwracać większą uwagę na szczegóły, nie tylko na światowe trendy rynkowe, ale także na lokalne zmiany, polityki i wymagania.

Po IPO firma wdrożyła już plany rozszerzenia globalnego zasięgu z biurami na każdym dużym rynku, jednocześnie zwiększając swoją lokalną obecność, aby zagwarantować skuteczność i jakość usług na całym świecie. GoodWe zainwestowała 160 milionów RMB w nową linię produkcyjną w swoim zakładzie w Guangde, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynków międzynarodowych i zaspokoić potrzeby każdego indywidualnego rynku, na którym firma działa.

Siła w innowacjach i rozwoju

Innowacje GoodWe są wynikiem ciągłych i trwałych wysiłków zespołu badawczo rozwojowego, składającego się z ponad 200 osób. W ciągu najbliższych kilku lat GoodWe zwiększy środki przeznaczone na działalność badawczo-rozwojową, poszerzy swój zespół i nadal będzie dostarczać na rynek przełomowe technologie mające na celu poprawę efektywności energetycznej i odporności komponentów, a także przyczyni się do badań w dziedzinie automatyki przemysłowej i sztucznej inteligencji. Ponad 200 milionów RMB będą inwestowane w zupełnie nowy gmach Smart Energy R&D, w którym fachowcy skupią się na rozwijaniu najnowocześniejszych technologii.

Siła w użyteczności

IPO oznacza przejście GoodWe od pozycji stabilnej, akceptowanej przez banki firmy do statusu globalnej korporacji wspieranej przez międzynarodowych inwestorów i zwiastuje nową erę nieograniczonych możliwości zarówno dla firmy, jak i dla udziałowców. To sprawia, że GoodWe staje się zaufanym partnerem dla projektów na skalę kompanii energetycznych, gdzie gotowość finansowa jest elementem kluczowym. Oprócz tego, do nowej serii HT, o mocy 100-136 kW, od 2021 roku wejdą nowe wersje o mocy do 250 kW. Seria inwerterów HT takze zawiera różne zestawy mocy, które mają na celu osiągnięcie większych oszczędności w instalacji, zwiększenie wydajności i dywersyfikację opcji monitorowania, podnosząc bezpieczeństwo do maksymalnie możliwego poziomu zgodnie z najbardziej wymagającymi normami krajowymi.

Firma GoodWe zostaje oddana idei uczestnictwa w rozwoju technologii fotowoltaicznych, a jej ostatnie IPO jest kluczowym wydarzeniem, które przyspieszy ten proces.

GoodWe

producent falowników