Firma Risen Energy podpisuje zamówienie ramowe o mocy 200 MW na moduły Hyper-ion

5 września firma Risen Energy ogłosiła, że zgodnie z umową ramową podpisaną z europejskim deweloperem elektrowni fotowoltaicznych i wykonawcą prac inżynieryjnych, począwszy od tego miesiąca będzie stopniowo dostarczać moduły Hyper-ion HJT, na nowoczesne projekty fotowoltaiczne w Hiszpanii o łącznej mocy 200MW. Pierwsze 53MW modułów zostało już wysłane.

Zdjęcie autora: RISEN ENERGY
Zdjęcie autora: RISEN ENERGY

RISEN ENERGY

Producent modułów fotowoltaicznych

Podziel się


Europa jako jeden z największych rynków fotowoltaicznych na świecie, zawsze była jednym z kluczowych obszarów działalności Risen Energy. Wyniki biznesowe firmy w zakresie fotowoltaiki w pierwszej połowie 2023 r. były znakomite, z równymi dostawami na rynkach krajowych i zagranicznych, co pokazuje, że Risen Energy stała się chińskim globalnie przodującym przedsiębiorstwem PV.

Cel - dekarbonizacja

Koncentrując się na globalnym procesie dekarbonizacji, Risen Energy nie tylko nadal obniża LCOE produktów PV, ale także dąży do zmniejszenia śladu węglowego. Jego celem jest dostarczanie najnowocześniejszych modułów, które spełnią wymagania rynku, a moduły Hyper- ion HJT pojawiając się we właściwym czasie, stanowią doskonałe rozwiązanie. Firma Risen Energy jako pionier innowacji, w pełni opanowała nowoczesne technologie w branży, w tym
opatentowane ogniwa fotowoltaiczne o zerowej ilości szyn zbiorczych, ultra cienkie wafle krzemowe 210mm, pasty o niskiej zawartości srebra (zużycie srebra <10 mg/W), bezstresowej technologii połączeń Hyper-Link, ramki ze stali stopowej o wysokiej wytrzymałości oraz innych technologiach.

Moduły Hyper- ion HJT - wysoka wydajność i nizawodność

Moduły HJT 210mm typu N, nazywane również Hyper-ion, mogą pochwalić się kilkoma innowacyjnymi cechami, takimi jak wysoka sprawność, wysoka moc znamionowa, wysoka wydajność i niezawodność, a także niska degradacja, stabilny współczynnik temperaturowy, niski ślad węglowy, co skutkuje niskim LCOE. Do tej pory najwyższa moc wyjściowa serii Hyper-ion osiągnęła 741,456Wp, przy sprawności do 23,89% i 30-letnim współczynniku zachowania mocy produktu wynoszącym ponad 90%. Również ślad węglowy produktu uległ zmniejszeniu poniżej 400 kg ekwiwalentu CO2/kWc.

Wraz z rosnącym popytem na wysokowydajne moduły za granicą, firma przyspieszyła proces masowej produkcji modułów Hyper-ion. W sierpniu wyprodukowano pierwsze moduły Hyper-ion HJT z bazy Nanbin, a wysyłka pierwszej partii rozpoczęła się 4 września. Dzięki ciągłemu uwalnianiu mocy produkcyjnych modułów HJT Hyper-ion w różnych bazach produkcyjnych, Risen Energy zaspokoi zapotrzebowanie branży na wysokowydajne moduły HJT, umożliwiając globalnym klientom osiągnięcie wysokiej jakości modernizacji w zakresie utylizacji zielonej energii.

Zobacz również