Miasto przeznaczyło 800 000 $, które otrzymało z funduszy ze strony BP Oil Spill na „Zintegrowany Plan Zrównoważonego Działania”, jak podaje North American Wind Power.

St. Petersburg jest jednym z 19 amerykańskich miast, od San Diego w Kalifornii po Greensburg w Kansas, które zobowiązały się do zrezygnowania w pełni z paliw kopalnych na rzecz czystych źródeł energii.

Dodatkowo plany miasta St. Petersburg obejmują plan działania klimatycznego, raport dotyczący oddziaływania, analizy kosztów oraz inne strategie dla miasta.

Burmistrz miasta Rick Kriseman wydał następujące oświadczenie:

Zintegrowany Plan Zrównoważonego Działania jest dopełnieniem zarządzenia wykonawczego dotyczącego zrównoważonego rozwoju. Działanie w kierunku 100 % energii z OZE oraz braku odpadów pomoże w upewnieniu się, że St. Petersburg pozostanie miastem możliwości.

Motherboard podaje, że nie ustalono jeszcze czasu realizacji inicjatywy.

Region Zatoki Tampa jest znany ze stosowania przyjaznych środowisku rozwiązań. Istnieje tam nawet obiekt do odsalania wody morskiej zdolny do wyprodukowania do 25 mln galonów wody pitnej dziennie.

St. Petersburg będzie kontynuował swoje plany. Mieszkańcy zachodniego wybrzeża Florydy są doskonale świadomi wpływu zmian klimatycznych. Niektóre miasta na Florydzie już teraz doświadczają powodzi słonej wody na ulicach.

Emily Gorman- członek krajowej grupy środowiskowej- Sierra Club- informuje:

Istniała oczywista potrzeba ze strony miasta, bu pójść o krok dalej. My, jako miasto położone nisko na wybrzeżu, jesteśmy na linii frontu zmian klimatycznych.

Opracowano na podstawie: Digital Journal