FMB 3, czyli jak termomodernizować stare budownictwo

Forum Modernizacje w Budownictwie

W Polsce mamy styczność z ogromną potrzebą modernizacji starego budownictwa. Duża jego część nie jest zabytkiem, ale jest pod ochroną konserwatora zabytków. To niesie za sobą określone konsekwencje. O tym będziemy dyskutować podczas Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Forum Modernizacje w Budownictwie

Podziel się

Ochrona konserwatorska budynków polega na zabezpieczaniu obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków lub lokalnej ewidencji, przed ryzykiem uszkodzenia lub zmiany ich pierwotnego charakteru w wyniku prac budowlanych, remontowych oraz konserwatorskich.

W związku z tym, w kontekście ograniczeń związanych z modernizacją takich budynków, warto rozważyć najefektywniejsze podejścia do wybierania rozwiązań i technologii, które zapewnią współczesne standardy, szczególnie w kwestii efektywności energetycznej. W jaki sposób zrealizować tego rodzaju projekty? Jak skutecznie je zaplanować? Wszystkie te tematy zostaną poruszone podczas nadchodzącego wydarzenia FMB 3 (Forum Modernizacje w Budownictwie), które odbędzie się 19 września.

Modernizacje budynków starych


Obecnie wszelkie prognozy wyraźnie wskazują, że powszechna termomodernizacja głównie skupi się na starych budynkach, które nie posiadają statusu zabytków. To stanowi ogromne wyzwanie ze względu na ograniczenia finansowe oraz złożoność działań związanych z modernizacją. Forum Modernizacje w Budownictwie jest reakcją na zapotrzebowanie branży budowlanej na specjalistyczną wiedzę techniczną dotyczącą odnawiania budynków, zarówno w kontekście projektowania, jak i realizacji. W trakcie tego wydarzenia, uznanym ekspertom z dziedziny budownictwa zostanie udostępniona platforma do podzielenia się swoją wiedzą.

Forum Modernizacje w Budownictwie kierowane jest do architektów, projektantów, inżynierów, audytorów energetycznych oraz profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Jest to platforma promująca wiedzę na temat modernizacji istniejących zasobów budowlanych.

To wydarzenie odbędzie się w formule online. Udział w nim jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja.

DATA: 19 września 2023.

START: godzina 10:00

Rejestracja na stronie: www.forumfmb.pl

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia