Na targach CES w Azji 2015, firma motoryzacyjna Ford rozpoczęła współpracę z liderami branży przemysłu urządzeń gospodarstwa domowego , systemów fotowoltaicznych i systemów zarządzania energią, aby wprowadzić MyEnergi Lifestyle do Chin.

 
Program  MyEnergi Lifestyle będzie oferował hybrydowe pojazdy elektryczne, systemy fotowoltaiczne i energooszczędne urządzenia dla rodzin.  Według Forda, model MyEnergi Lifestyle pokazuje, „jak połączenie odnawialnych źródeł energii, efektywnych urządzeń domowych i pojazdów hybrydowych może znacznie zmniejszyć koszty energii  elektrycznej dla rodzin i obniżyć emisję dwutlenku węgla.”
Program pilotażowy, prowadzony przez Forda w ścisłej współpracy z Haier U +, Trina Solar i Delta Electronics, rozpocznie się od rodzin w Pekinie i Szanghaju. Ford i współpracownicy wyposażą rodziny w hybrydowe pojazdy elektryczne, systemy solarne i wydajne urządzenia w celu wykazania jaki wpływ na jakość życia w świecie rzeczywistym mają produkty energooszczędnych. Program pilotażowy będzie śledził konsumpcję energii użytkowników systemu, w celu podkreślenia zalet elektryfikacji pojazdów, wytwarzania i wykorzystania energii słonecznej w wydajnych urządzeniach w domu z uwzględnieniem  korzyści ekonomicznych i środowiskowych. 
 
Ford wraz z naukowcami z Georgia Institute of Technology, stworzył model komputerowy, który oblicza roczne zużycie energii przed i po przystąpieniu do programu MyEnergi Lifestyle. Model przewiduje skumulowane oszczędności na poziomie 63% kosztów energii. Przewiduje się, że beneficjenci projektu zapłacą rocznie ok 40% mniej za energię elektryczną i 69% mniej za paliwo. O ok. 45% spadnie również produkcja i emisja CO2.
 
Technologie wykorzystane w programie MyEnergi Lifestyle to Ford Fusion Hybrid Energi, Delta Electric Vehicle Charging Station, elektrownia słoneczna firmy Trina oraz wysokiej wydajności inteligentnych urządzeń Haier U +.
Projekt MyEnergi Lifestyle w Chinach jest następstwem  podobnego programu pilotażowego w Stanach Zjednoczonych, który rozpoczął się w 2013 roku. W Stanach Zjednoczonych, projekt wdrażany był w Kalifornii i Kolorado i wygenerował oszczędności kosztów energii o około 60% i redukcji emisji CO2 o ponad 55%. 
 
Źródło: pv-magazine.com