„Pakiet Gwarancji Zielonej Energii”, tak nazywa się nowa oferta przedsiębiorstwa energetycznego, skierowana szczególnie dla osób, które cenią sobie kwestie poszanowania energii. Fortum zapewnia w ten sposób, że energia, która trafia do odbiorców pochodzi z odnawianych źródeł energii.

Nowa oferta, to nie tylko gwarancja pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych, ale również pomoc w rozwoju organizacji ekologicznych i społecznych. Część środków pozyskanych w ten sposób zostanie przekazane na konta organizacji które zajmują się tematyką poszanowania energii.

Efektem ma być zachęcenie użytkowników do zwrócenia uwagi na kwestie związane z oszczędzaniem energii oraz z jej odnawialnymi źródłami. Każdy klient, który przystąpi do programu otrzyma specjalny Certyfikat poświadczający, że dostarczona do niego energia została wytworzona za pośrednictwem OZE.

W walce o czyste środowisko.

Zdaniem Macieja Kościńskiego, odpowiedzialnego w Fortum za sprzedać energii, Fortum dąży do czystszego świata. Gwarancja pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych to zdaniem Macieja Kopcińskiego niewielka opłata, która pozwala cieszyć się prawdziwie czystą energią.

– Prąd, który kupujemy w ramach Pakietu Gwarancji Zielonej Energii pochodzi w 100 procentach ze źródeł odnawialnych .

Niewielka opłata – czyli jaka?

Z oferty Gwarancji Zielonej Energii będą mogli skorzystać obecni klienci Fortum, zarówno indywidualni oraz instytucjonalni. Dla klientów indywidualnych koszt oferty wynosi 4,99 zł, natomiast klienci biznesowi zapłacą 19.90 zł miesięcznie, lecz w przypadku klientów biznesowych są pewne ograniczenia. Oferta dotyczy 15 MWh rocznie co stanowi średnią ilość prądu sprzedawanego firmom obsługiwanym przez Fortum.

Środki dla organizacji ekologicznych.

Jeżeli chodzi o przekazywanie części pieniędzy dla organizacji będzie wyglądało to w następujący sposób. W przypadku klientów indywidualnych będzie to 1/12 środków pochodzących ze sprzedaży energii, którą obejmuje oferta. Każda osoba, która zdecyduje się skorzystać z oferty, raz w roku otrzyma specjalną ankietę. Posłuży ona do wyboru organizacji pozarządowej, która według klienta zasługuję na przyznanie środków. W przypadku klientów biznesowych Fortum deklaruje, że przekaże 200 procent jednomiesięcznej opłaty abonamentowej takiego klienta dla organizacji społecznej walczącej ze skutkami smogu w Polsce.

– Wraz z naszymi klientami chcemy wspierać inicjatywy i projekty, które sprawiają, że środowisko naturalne będzie mogło służyć kolejnym pokoleniom w jak najmniej zmienionej formie – dodaje Maciej Kościński.

Źródło: Fortum.pl

Redakcja GLOBEnergia