Michał Sołowow to wielokrotny laureat polskich i europejskich mistrzostw w rajdach samochodowych, który zakończył sportową karierę w 2015 roku. To polski miliarder, który aktualnie jest właścicielem m.in. takich spółek jak Cersanit, Komfort, North Food, Homla, czy WP Systems. Teraz miliardera skusiła również fotowoltaika i postanowił kupić udziały w polskiej spółce Corab działającej w branży fotowoltaicznej!

Michał Sołowow , fot.: Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta / Redakcja Forbes

Sołowow inwestuje w Corab

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Od wielu lat prężnie działają w branży fotowoltaicznej jako producent systemów mocowań modułów oraz dystrybutor renomowanych marek.

Firma z roku na rok zwiększa swój udział na rynku dostawców komponentów instalacji fotowoltaicznych, a w ciągu ostatnich dwóch lat firma inwestowała w zdolności produkcyjne i dystrybucyjne. Automatyzacja własnego zakładu produkcyjnego zwiększyła możliwości produkcyjne firmy do ponad 1,5 GW konstrukcji montażowych rocznie. W tym roku zakończyła się również budowa centrum magazynowego wysokiego składowania przy olsztyńskiej obwodnicy. Obecnie Corab dostarcza własne rozwiązania do blisko 20 europejskich krajów.

Firma stawia na stałe powiększanie udziału w rynku fotowoltaicznym w Polsce oraz dalszy rozwój eksportu. W tym celu firma starała się pozyskać strategicznego Partnera.

Wierzymy, że połączenie naszego 30-letniego doświadczenia biznesowego i znajomości rynku PV oraz wsparcia doświadczonego partnera biznesowego, takiego jak grupa kapitałowa Michała Sołowowa, to dla nas duża szansa na dalszy rozwój zarówno pod względem rozszerzenia oferty produktowej, jak i zwiększenia skali biznesu – komentuje Henryk Biały, prezes Zarządu Corab.

Prezes Zarządu Corab dodał, że z takim partnerem kapitałowym jak Michał Sołowow będzie możliwe dalsze umacnianie pozycji i zdobywanie nowych rynków eksportowych. Fundusz wysoko ocenił dotychczasowe działania firmy, silnej pozycji rynkowej, jak również dynamicznego wzrostu Corab w ostatnich latach.

Środowisko sportowe interesuje się fotowoltaiką

Środowisko sportowe coraz bardziej interesuje się fotowoltaiką. Przypomnijmy, że niedawno Robert Lewandowski kupił pakiet udziałów w fotowoltaicznej spółce Hymon zajmującej się budową mikroinstalacji dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz dystrybucją komponentów PV.
W ostatnim czasie również Legia Warszawa rozpoczęła współpracę ze spółką EN2, w ramach której na ośrodku treningowym Legia Training Center zamontowano elektrownię słoneczną o łącznej mocy 50 kW.

Redakcja GLOBEnergia