Fotowoltaika to dopiero początek? Poznaj Trendy Energetyczne!

Ponad 700 tys. prosumentów - ta liczba mówi sama za siebie. Dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce pokazał, jak prężnie ta branża może się rozwijać. Czy to dopiero początek?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Korzystny system rozliczeń i możliwość otrzymania dotacji sprawiły, że fotowoltaika w Polsce w przeciągu ostatnich lat wzrosła kilkukrotnie. Dziś w Polsce jest już 700 tys. prosumentów. Ale nie tylko domowa fotowoltaika się rozwija. Na znaczeniu zyskują również instalacje komercyjne. Według danych ARE, na koniec września 2021 fotowoltaika uplasowała się na drugim miejscu pod kątem mocy zainstalowanej w OZE z mocą  6 304,2 MW. A czy fotowoltaika to dopiero początek?

Po nowelizacji ustawy o OZE, która zmieni system rozliczeń prosumentów, to właśnie instalacje komercyjne mogą zacząć zyskiwać na znaczeniu. Tak też wynika z raportów Instytutu Energii Odnawialnej. IEO przewiduje, że na przełomie lat  2022 i 2023 udział farm fotowoltaicznych w całkowitej mocy zainstalowanej zrówna się z udziałem mikroinstalacji na rynku. Polska fotowoltaika zmieni prosumencki charakter na bardziej zawodowy. 

W jaki sposób będzie się zmieniał rynek fotowoltaiczny w Polsce?

Dowiedz się więcej - Zapisz się na Trendy Energetyczne!

Już 16-17.11.2021 r. zapraszamy na IV Kongres Trendy Energetyczne 2021! Jednym z kluczowych elementów programu będzie panel poświęcony trendom technologicznym i rynkowym w kontekście rynku fotowoltaicznego i magazynów energii. W panelu wezmą udział eksperci: Michał Marona - SolarEdge, Marcin Jędrachowicz - Jinko Solar, Katarzyna Sidzina - Fronius, Maciej Piliński - Fronius, Paweł Wiktorowicz - Corab. Moderatorem będzie Bogdan Szymański - Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

W trakcie panelu zostaną poruszone takie tematy jak:

  • Co czeka rynek pomp ciepła? Które technologie pozostaną, a które zostaną wyparte?
  • Dwutlenek węgla, propan, R32, a może ciągle R410A? Co jest przyszłością dla pomp ciepła? R32 - czynnik przejściowy, czy docelowy?
  • Pompy ciepła plug and play - szansa na zachowanie
  • Fotowoltaika to dopiero początek? Czy energia może być inteligentna?
  • Analiza rynku, wyzwania i oczekiwania oczami dużego producenta modułów fotowoltaicznych
  • Jakich rozwiązań oczekuje rynek komercyjnych instalacji fotowoltaicznych? Ekonomia, ergonomia, ekologia. 
  • Fotowoltaika i wodór
  • Podążanie za Słońcem - kaprys czy konieczność?
  • Wsparcie dla inwestycji w OZE - komercyjne, publiczne, a może systemy mieszane?

Chcesz dowiedzieć się więcej na te tematy? Nic prostszego! Zarejestruj się na Trendy Energetyczne! Podczas wydarzenia poruszymy te, a także wiele innych kwestii! W programie znajdą również między innymi debaty poświęcone megatrendom współczesnej energetyki, local content, dekarbonizacji ogrzewania, a także zmianom w systemie rozliczeń prosumentów. Pełny program sprawdzisz TUTAJ

W tym roku spotkamy się w formie hybrydowej! Możesz uczestniczyć w Trendach Energetycznych z dowolnego miejsca na Ziemi łącząc się z nami online lub spotkać się z nami w Studiu Trendów Energetycznych! Zobacz co zyskasz w zależności od wybranej opcji:

Bądź z nami online!

Obejrzyj streaming online w przystępnym formacie telewizyjnym. Będzie on dostępny na stronie głównej Trendów Energetycznych


Zarejestruj się na event, żeby otrzymywać aktualne informacje i szczegóły o wydarzeniu. Dla zarejestrowanych zostaną udostępnione materiały pokongresowe.

Rejestracja

Spotkaj się z nami w Studiu Trendów Energetycznych!

Chcesz więcej niż spotkania online? Kup bilet do studia Trendów Energetycznych 2021!
Spotkaj się osobiście z branżą, prelegentami oraz poznaj osobiście Trenderów i osobowości Trendów Energetycznych 2021. Kupując bilet do Studia, możesz uczestniczyć we wszystkich debatach i prezentacjach na żywo, a także uzyskasz dostęp do programu specjalnego, który nie będzie transmitowany.


UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość zwrotu biletów w przypadku wprowadzenia restrykcji związanych z Covid-19.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia sprawdzisz na TrendyEnergetyczne.pl

Zobacz również