Firma Fronius jest jedynym dostawcą rozwiązań, który dzięki zastosowaniu urządzenia Battery-Box HV firmy BYD oferuje zasilanie trójfazowych odbiorników w trybie zasilania awaryjnego. W ten sposób firma Fronius zrobiła kolejny krok w kierunku 24 godzin słońca.

Pilotażowy system produkcyjny już pracuje!

Obie firmy podkreśliły niedawno wagę tej współpracy podczas wizyty delegacji chińskiego producenta w austriackim mieście Gmunden.

Firmy Fronius i BYD przypieczętowują swoje strategiczne partnerstwo. (Źródło: Fronius)

W tamtejszym centrum technologicznym już pracuje jeden z pierwszych pilotażowych systemów produkcyjnych Fronius wyposażony w urządzenie Battery-Box firmy BYD.

Ich sercem jest elastyczny falownik Fronius Symo Hybrid, kompatybilny z różnymi modelami urządzenia Battery-Box HV firmy BYD. Możliwość modułowej rozbudowy rozwiązania akumulatorowego daje użytkownikom sposobność indywidualnego dostosowania pojemności do ich potrzeb.

Pierwsze przedseryjne urządzenia już pracują, na przykład te w centrum technologicznym w Salzkammergut w Gmunden (Austria). (Źródło: Fronius)

Julia Chen, główny dyrektor ds. Sprzedaży w BYD Batteries podkreśla, że firma bardzo cieszy się, że razem z tak renomowanym i zaangażowanym partnerem jak Fronius może oferować rozwiązania wysokiej jakości. Firmy deklarują, że wspólnie chcą napędzać trend rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Trójfazowe zasilanie awaryjne zapewniające maksymalną niezależność

Szczególną zaletą jest trójfazowe zasilanie awaryjne. Zapewnia maksymalną możliwą niezależność i elastyczność. Dotychczas nie było na rynku rozwiązań umożliwiających trójfazowe zasilanie awaryjne przy użyciu akumulatora. Firmy właśnie zmieniają tę sytuację.

Są jedynym dostawcą, który dzięki zastosowaniu urządzenia Battery-Box HV firmy BYD oferuje tę formę zasilania awaryjnego, podkreśla Martin Hackl, kierownik Solar Energy w firmie Fronius International GmbH. W ten sposób rozszerza się świat gromadzenia energii firmy Fronius o kilka atrakcyjnych wariantów. Dzięki temu Fronius staje się pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy chodzi o rozwiązania w zakresie gromadzenia energii dostosowane indywidualnie do potrzeb klienta.

Źródło: Fronius

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią