Fronius laureatem nagrody za design produktów i perspektywiczne usługi!

Zdjęcie autora: Fronius Polska

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią
fronius

Wyróżniony Fronius Ohmpilot

Fronius Ohmpilot, inteligentny regulator zużycia, wykorzystujący nadmiar energii fotowoltaicznej do ogrzewania wody, przekonał do siebie w równym stopniu co pierwsza austriacka „zielona” wewnątrzzakładowa stacja tankowania wodorem SOLH2UB.

Urządzenie Fronius Ohmpilot podczas German Design Award 2019 otrzymało wyróżnienie „special mention” w kategorii „Energy” za doskonałą jakość designu. (Źródło: Fronius International)

- Fronius Ohmpilot jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem pomagającym wydajnie wykorzystywać energię słoneczną, co czyni go ważnym elementem wizji 24 godzin słońca, ale również prawdziwym cudem designu - opowiada Martin Hackl, kierownik działu Solar Energy w firmie Fronius International GmbH.

Urządzenie Ohmpilot przekonało o tym również jury German Design Award 2019.

Co oznacza dobry design?

Dobry design nie oznacza tylko dobrego wyglądu — dobry design to przekształcenie złożonych funkcji technicznych na poręczną, łatwą w obsłudze, zrozumiałą formę ukierunkowaną na dany cel. Właśnie tego udało się dokonać zespołowi konstruktorów skupionych wokół Product Designera Martina Frittajona z urządzeniem Ohmpilot.

Dlatego międzynarodowe jury German Design Award 2019 przyznało urządzeniu Fronius Ohmpilot nagrodę za doskonały design produktu ze „special mention” w kategorii „Energy”.

„German Design Award jest jedną z najbardziej renomowanych i uznawanych na całym świecie nagród za design produktu. Szczególnie cieszy nas «special mention» dla urządzenia Ohmpilot jako potwierdzenie tego, że w naszej filozofii designu jesteśmy na dobrej drodze”, mówi Martin Frittajon.

Zdaniem Martina Frittajon prosta, ponadczasowa forma z typowymi dla nas ścięciami na obwodzie sygnalizuje stabilność i długą żywotność, podkreślając jednocześnie wysoką jakość techniczną skrywanej we wnętrzu technologii, a prosta instalacja zapewnia wystarczającą ilość miejsca na kable i łatwą, intuicyjną obsługę, dopełniają całej koncepcji.

Jakby tego było mało, firma Fronius otrzymała państwową nagrodę w kategorii technologii ochrony środowiska i energetyki.

Fronius Solar Energy

Fronius Solar Energy opracowuje rozwiązania energetyczne dla fotowoltaiki od 1992 roku i sprzedaje swoje produkty przez globalną sieć ekspertów: partnerów zajmujących się instalacją, serwisem oraz dystrybucją.

Ponad 20 oddziałów na świecie, 90-procentowy wskaźnik eksportu i łączna moc ponad 12 gigawatów zainstalowanych falowników mówią same za siebie. Celem są „24 godziny słońca”, dlatego firma Fronius pracuje każdego dnia, aby zrealizować wizję przyszłości, w której światowe zapotrzebowanie na energię jest zaspokajane w 100% z odnawialnych źródeł.

Aby to osiągnąć firma Fronius opracowuje rozwiązania w dziedzinie energii, pozwalające na opłacalne i inteligentne wytwarzanie, gromadzenie, przesyłanie i wykorzystanie energii słonecznej.

Zobacz również