Co Fronius zaprezentuje podczas tegorocznych targów Intersolar? Rozwiązania z myślą o transformacji energetyki!

Zdjęcie autora: Fronius Polska

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią
fronius

Atrakcją stoiska, oprócz rozwiązań sprzyjających integracji różnych sektorów energetyki, będą także nowe falowniki — hybrydowy Fronius GEN24 Plus i Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych. Nacisk będzie położony na rozwiązania korzystne ekonomicznie i zaspokojenie konkretnych potrzeb klientów. Ponadto na przykładzie swojej nagradzanej instalacji do tankowania wodoru SOLH2UB firma pokaże, jak w przyszłości będzie można wytwarzać i wykorzystywać wodór jako nośnik energii.

Oferta od Fronius

W duchu idei „24 godziny słońca” — wizji przyszłości, w której ogólnoświatowe zapotrzebowanie na energię jest pokrywane w całości ze źródeł odnawialnych — Fronius już teraz oferuje wiele rozwiązań z myślą o transformacji energetyki.

Z wielką przyjemnością prezentujemy odwiedzającym jeszcze więcej rozwiązań sprzęgających sektory elektryczności, ciepła i mobilności. W szczególności chciałbym polecić nasz nowy falownik hybrydowy GEN24 Plus, falownik Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych oraz rozwiązania do zasilania wodorem” — mówi Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH.

Nowe falowniki uzupełniają ofertę produktów

Nowe hybrydowe falowniki Fronius Primo GEN24 Plus i Fronius Symo GEN24 Plus są jedną z wielu atrakcji tegorocznych targów Intersolar. Dzięki tym produktom, firma specjalizująca się w branży PV ma w swojej ofercie rozwiązania o wyższym zakresie mocy do przechowywania energii dla zastosowań w sieciach jedno- i trójfazowych. Falowniki odznaczają się prostotą obsługi i są zaopatrzone w nowatorskie funkcje. Przykładowo indywidualne warianty zasilania awaryjnego zapewniają wysoki stopień niezawodności zasilania własnej mikroinstalacji. Jedna z innowacji, PV Point, umożliwia zasilanie awaryjne w podstawowym zakresie także bez akumulatora. Posiadaczowi akumulatora urządzenia zapewniają zasilanie elektryczne całego gospodarstwa domowego w sytuacji awaryjnej.

Nowy falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus
Nowy falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus. Fot. Fronius

Kolejną atrakcją stoiska jest Fronius Tauro. Fronius opracował ten solidny falownik do zastosowań komercyjnych z myślą o montażu napowietrznym (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie od 100 kW do 5 MW. Dzięki temu falownikowi można zminimalizować koszty inwestycji i eksploatacji dużych instalacji. „Dzięki nowym falownikom GEN24 i Tauro mamy teraz kompletną ofertę produktów i możemy jak najlepiej służyć naszym klientom w realizacji ich projektów” — podsumowuje Martin Hackl.

Wodór jako nośnik energii przyszłości

Ekologicznie wytwarzany wodór kryje olbrzymi potencjał energetyczny — zarówno jako alternatywa dla paliw kopalnych w środkach transportu, jak i nośnik do długoterminowego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Fronius SOLH2UB stanowi punkt węzłowy dla energii słonecznej i umożliwia nowatorskie sprzężenie sektorów elektryczności, ciepła i mobilności. Jego działanie polega na wytwarzaniu, magazynowaniu, dystrybucji i rekonwersji wodoru z wykorzystaniem energii słonecznej.

To zrównoważone rozwiązanie w dziedzinie mobilności i zasilania energetycznego do wykorzystania w przemyśle i gminach również można obejrzeć na stoisku firmy Fronius.. Projekt ten został w 2018 r. wyróżniony austriacką nagrodą państwową w kategorii technologii ochrony środowiska i energetyki.

Zobacz również