FRONIUS stawia na bezpieczeństwo!

Bezpieczeństwo danych, zrównoważony rozwój i europejski charakter produktów to cechy wyróżniające markę Fronius na rynku fotowoltaicznym. Jak zapewniają przedstawiciele marki, rok 2024 będzie stał również pod znakiem dostępności urządzeń na polskim rynku.  Co ciekawe, Fronius stawia nie tylko na produkcję energii elektrycznej w przydomowych elektrowniach, ale również na jej magazynowanie. Efektywność energetyczna to przede wszystkim możliwość zatrzymania w budynku tej energii, która została wyprodukowana.

Zdjęcie autora: Bartłomiej Świderek
Zdjęcie autora: Bartłomiej Świderek

Bartłomiej Świderek

Manager ds. Rozwoju/Wiceprezes Zarządu GLOBEnergia Sp. z o.o.

Podziel się

Bezpieczeństwo danych

Jak podkreślają przedstawiciele marki, spory nacisk w polityce tego producenta, kładziony jest na bezpieczeństwo danych użytkowników instalacji fotowoltaicznych. Kwestia odpowiedniego ich zabezpieczenia przed możliwym wyciekiem czy wręcz nieuprawnionym użyciem jest jednym z priorytetów dla Fronius.

- Już dziś około siedemdziesięciu procentów komponentów w naszych urządzeniach pochodzi z krajów zachodnich, a chcemy ten wskaźnik jeszcze poprawić – mówi Maciej Piliński, kierujący działem Fronius Solar Energy – Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo danych naszych klientów. Mogę zapewnić, że dane przechowywane są na serwerach europejskich, co stanowi najlepszą gwarancję ich bezpieczeństwa.

Ta ważna deklaracja padła podczas VIII Konferencji Fronius System Partners, która z końcem listopada odbyła się w austriackim Sattledt. To tu, w Górnej Austrii znajduje się zaplecze B+R oraz fabryka falowników i urządzeń Fronius. Ponad stu dwudziestu uczestników wydarzenia, partnerów serwisowych oraz przedstawiciele mediów branżowych, na własne oczy mogło przekonać się jak przebiega produkcja i w jaki sposób zarządzany jest proces powstawania urządzeń tej marki – od najmniejszego detalu po gotowy falownik. Uwagę zwracał nie tylko sam proces produkcyjny, ale również dbałość o pracowników oraz estetyka i innowacyjne rozwiązania zastosowane w fabryce, m.in. bezobsługowe wózki widłowe, logistyka wewnętrzna czy odpowiednio wytyczane szlaki komunikacyjne zwiększające bezpieczeństwo przebywających tu osób.

Redakcja GLOBENERGIA jest od lat patronem konferencji Fronius.

Dostępność urządzeń, zrównoważona energetyka

Co szczególnie interesujące dla rynku, Fronius zapewnia o dostępności swych urządzeń. Jak podkreślają przedstawiciele marki, wcześniejsze zakłócenia w tym zakresie to już historia, i to zamierzchła. 

- Urządzenia są, będą dostępne na polskim rynku i nic nie wskazuje, aby ten stan miał się zmienić. Chcę również dodać, że zwiększamy gamę dostępnych modeli – dodaje Piliński.

„We’re back” – czyli „Wracamy” – z dostępnością falowników, ma być znakiem rozpoznawczym marki i potwierdzeniem zapewnień jej przedstawicieli. Wprowadzane nowe rozwiązania mają wreszcie pomóc w jeszcze lepszym zarządzaniu energią na poziomie prosumenta. To właśnie w tym celu rozwijane są rozwiązania pozwalające na magazynowanie energii oraz jej wykorzystanie w dogodnym dla prosumenta czasie. Ma to zagwarantować nie tylko niższe koszty wykorzystywanej energii, ale przede wszystkim gwarancję zasilania w sytuacjach awaryjnych czy większą niezależność od zmieniających się cen energii elektrycznej. Efektywność energetyczna, lepsze zarządzanie energią to kroki milowe ku gospodarce i energetyce zrównoważonej, co jest niezwykle istotnym elementem w polityce marki. 

Uczestnicy VIII FSP podczas wizyty w fabryce w Sattledt.

FRONIUS GEN 24

Czyli zgodnie z zapewnieniami producenta, niezawodne serce instalacji fotowoltaicznej, to wydajny i nowoczesny falownik pozwalający osiągnąć niezależność energetyczną. Falowniki Fronius GEN24 i Fronius GEN24 Plus to inteligentne urządzenia o trwałej konstrukcji. Dzięki wbudowanej funkcji podstawowego zasilania rezerwowego Fronius GEN24 oferuje niezawodne zasilanie ważnych odbiorników nawet podczas awarii sieci energetycznej, oczywiście wykorzystując do tego energię słoneczną.

Z kolei falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus w połączeniu z akumulatorem jest w stanie dostarczać wytworzoną we własnym zakresie energię ze słońca także wtedy, gdy słońca nie widać (w nocy). Z dodatkową opcją pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) jest w stanie zasilać cały dom, w tym nawet duże odbiorniki. Ci, którzy myślą o późniejszym podłączeniu akumulatora, mogą  w dowolnym momencie zmienić model Fronius GEN24 w falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus, instalując odpowiednią aktualizację oprogramowania. Pozwala to na podłączenie akumulatora i korzystanie z funkcji pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup).
Pamiętać jednak należy, że wszelkie prace związanie z przebudową czy modernizacją posiadanej instalacji powinien wykonywać autoryzowany instalator. Najlepiej wybrany z grona Fronius System Partners!


Fronius – austriacka firma rodzinna powstała w połowie lat 40 ubiegłego stulecia; producent falowników PV, stawia na zrównoważony rozwój, gdzie oszczędzanie energii jest istotnym elementem efektywności energetycznej i dbałości o planetę; dumna i podkreślająca swe regionalne i rodzinne korzenie firma od lat jest uznawana za jednego z najlepszych pracodawców w Austrii