Falownik Fronius TAURO pozwala na elastyczne planowanie systemu i minimalizację kosztów inwestycji, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach (ciepło, zimno, kurz).

Nowy falownik uzupełnia dotychczasową ofertę produktów

Fronius opracował ten falownik do zastosowań komercyjnych z myślą o montażu w warunkach niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie mocy od 50 kW, aż po dziesiątki MW.

Dzięki Fronius TAURO mamy teraz kompletną ofertę produktów i możemy jak najlepiej służyć naszym klientom w realizacji ich projektów” — podsumowuje Martin Hackl, Global Director Solar Energy.

Elastyczność w projektowaniu

Fronius TAURO nadaje się zarówno do systemów o topologii zcentralizowanej (lokalizacja falownika w pobliżu stacji transformatorowej), jak i rozproszonej (falowniki bezpośrednio przy modułach). Może on zostać zamontowany zarówno pionowo, jak i poziomo – co doskonale sprawdza się na płaskich dachach: można go po prostu położyć na odpowiednim stelażu bezpośrednio na połaci dachu. Ponadto Fronius TAURO daje możliwości montażu w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych.

Mądra oszczędność na kosztach inwestycji

Nowy produkt zapewnia nie tylko szybki montaż, ale także znacząco zmniejsza koszty BOS (ang. Balance of System). Są to koszty instalacji PV obejmujące wszystkie – poza modułami, konstrukcją i falownikami – dodatkowe wydatki: m.in. na okablowanie, skrzynki DC, podrozdzielnice AC, itp. Oszczędności można poczynić zarówno w instalacjach systemu nadachowego, jak i naziemnego.

Większe uzyski dzięki nowej technologii chłodzenia

Nowy produkt w ofercie marki Fronius jest przystosowany do pracy w warunkach niekorzystnego oddziaływania zewnętrznych czynników atmosferycznych. Można go zainstalować w niechronionym miejscu w najbardziej ekstremalnych warunkach (np. ciepło, zimno, kurz itp.). IKonstrukcja z podwójnymi ściankami i technologia aktywnego chłodzenia pozwalają wystawiać Fronius TAURO na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zapewniając jednocześnie wysoce sprawną i ciągłą wydajność. Tylko takie rozwiązania w pełni chronią komponenty falowników przed wysoką temperaturą, a tym samym wydłużają ich żywotność.

 

Zintegrowane monitorowanie i łatwy serwis w standardzie

Sprzęt i oprogramowanie do monitorowania systemów komercyjnych są standardowo dostarczane wraz z Fronius TAURO. Dodatkowe komponenty firm trzecich można również łatwo zintegrować z otwartymi interfejsami falownika. Fronius TAURO może być serwisowany na miejscu jego instalacji nawet przez jedną osobę, co nie tylko oszczędza czas, ale także koszty pracy.

Dane techniczne Fronius TAURO

Moc znamionowa 50, 100 kW
Maks. moc generatora PV (Pdc max) 75, 150 kWpeak
Maks. napięcie wejściowe DC (Udc max) 1 000 V
Stopień ochrony IP 65
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość) 644 x 1,038 x 316 mm
Waga 80 – 105 kg

 

Na uroczystej prezentacji i premierze falownika Fronius TAURO była obecna redakcja GLOBEnergia.

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią