Falownik GEN24 Plus o klasach mocy od 6.0 do 10.0 kW jest niesamowicie wszechstronnym falownikiem, dzięki takim funckcjom jak zarządzanie energią, połączenie WLAN w standardzie, łączność Ethernet i łatwa integracja komponentów innych firm, a w szczególności dzięki różnym opcjom zasilania rezerwowego (PV Point i pełne zasilanie rezerwowe). To wszystko sprawia, że Gen24 Plus zapewnia najwyższy stopień niezawodności zasilania.

KOMUNIKACJA ethernet i wifi

Jako pierwszy z producentów falownikówFronius oferuje pakiet komunikacji danych, obejmujący pełną integrację Dataloggingu, WLAN, Ethernet, zarządzania energią, serwera sieciowego i licznych złączy. Dzięki temu, falownik można podłączyć do sieci Internet kablem sieciowym lub bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu WLAN — co umożliwia uzyskanie optymalnego wglądu w stan instalacji fotowoltaicznej. Możliwość podłączenia komponentów innych firm zapewniona jest dzięki obecności interfejsów takich jak Modbus TCP, Modbus RTU SunSpec lub Fronius Solar API (JSON). Ponadto równolegle do portalu online Fronius Solar.web można korzystać z otwartych interfejsów

DYNAMIC PEAK MANAGER

Dynamic Peak Manager to nowatorski algorytm śledzenia MPP, który dynamicznie dostosowuje swoje zachowanie podczas poszukiwania optymalnego punktu pracy. Szczególną cechą Dynamic Peak Manager jest to, że automatycznie i regularnie sprawdza on charakterystykę i również przy częściowym zacienieniu znajduje Globalny Maksymalny Punkt (GMPP).

TECHNOLOGIA MULTI FLOW

Zintegrowana technologia Multi Flow umożliwia nie tylko jednoczesny przepływ energii we wszystkich kierunkach, ale także magazynowanie energii ze strony AC, ze strony DC oraz jednocześnie od strony AC i DC. Falownik reguluje przepływy energii w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie maksymalnego stopnia zużycia energii na potrzeby własne.

SUPERFLEX DESIGN

Fronius SuperFlex Design to wyrafinowane połączenie cech technicznych, dzięki którym projektowanie instalacji fotowoltaicznych jest teraz nadzwyczaj elastyczne i łatwe do wykonania. Najważniejszymi cechami SuperFlex Design są: Dwa trackery MPP w połączeniu z wysokimi prądami wejściowymi i szerokim zakresem napięć wejściowych DC. Każde wejście DC, a co za tym idzie, każdy tracker MPP może ponadto przyjmować całkowitą moc znamionową falownika. Nie ma znaczenia orientacja dachu, fakt zacienienia jednego lub dwóch modułów, a także zastosowanie pozostałych modułów: dzięki falownikowi firmy Fronius z funkcją SuperFlex Design możliwe jest elastyczne projektowanie systemu z zastosowaniem tylko jednego modelu falownika.

PEŁNE ZASILANIE REZERWOWE (ANG. FULL BACKUP)

Podstawowe zasilanie rezerwowe (PV Point) jest standardowo zintegrowane z GEN24 Plus, natomiast opcja pełnego zasilania rezerwowego – wymagająca dodatkowych elementów- zapewnia maksymalną niezależność. Dzięki opcji pełnego zasilania rezerwowego całe gospodarstwo domowe, czyli zarówno odbiorniki 1-fazowe, jak i 3-fazowe, może być zasilane energią elektryczną w przypadku przerw w dostawie energii.

PV POINT – PODSTAWOWE ZASILANIE REZERWOWE

PV Point gwarantuje podstawowe zasilanie rezerwowe. To gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu zapewnia, że ważne odbiorniki mogą nadal działać. Nawet bez akumulatora w systemie.
/ Automatyczna aktywacja w przypadku awarii sieci
/ Brak konieczności dodatkowych kosztownych prac instalacyjnych
/ Zasila odbiorniki jednofazowe do mocy 3 kW

AKTYWNE CHŁODZENIE

Technologia aktywnego chłodzenia wykorzystuje jeden lub kilka wentylatorów, które nie tylko zapobiegają powstawaniu gorących punktów, ale także regulują cyrkulację powietrza wewnątrz falownika i w ten sposób utrzymują niską temperaturę układu elektronicznego mocy. Wpływa to pozytywnie na żywotność urządzeń, optymalizuje zyski i obniża koszty.

Aktywne chłodzenie jest standardową technologią we wszystkich urządzeniach firmy Fronius.

Falowniki Fronius w sklepie: sklep.baywa-re.pl


Artykuł sponsorowany

BayWa r.e.

Dystrybutor komponentów dla rynku fotowoltaicznego