W zeszłym miesiącu Musk ogłosił kolejną rozbudowę sieci Supercharger. W ten sposób chce pokryć nawet 95-100 % wszystkich aktywnych rynków.

Stacje ładowania w budynkach mieszkalnych

Obecnie Musk porusza również temat o zwiększeniu liczby stacji ładowania w miastach w celu rozwiązania problemu opłat dla osób wynajmujących mieszkania. To problem, który Tesla i inne firmy zajmujące się ładowaniem pojazdów elektrycznych próbują od jakiegoś czasu rozwiązać.

Firma Tesla do tej instalowała miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak, aby poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, Musk współpracuje z deweloperami mieszkań, aby dodać opcje ładowania do budynków mieszkalnych.

Stacje ładowania Supercharger w Polsce

Musk również wypowiedział się na temat europejskiej ekspansji sieci Supercharger. W przyszłym roku ładowarki do pojazdów elektrycznych mają mieć 100% zasięg.

Obecnie w Polsce znajdują się cztery stacje szybkiego ładowania Tesli – w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku i Kostomłotach. Plany zakładają instalacje także w Ostrowi Mazowieckiej, Sieradzu, Strykowie i Rzeszowie.

Stacje ładowania Tesla

tesla.com

A co z pozostałymi celami?

Podczas gdy Tesla chce jeszcze bardziej rozbudować sieć szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, zapomina o swoich poprzednich ambitnych celach.

Celem firmy było posiadanie 10 000 stacji ładowania typu Supercharger na całym świecie do końca zeszłego roku. Okazuje się, że do osiągnięcia tego progu zabrakło sporo – pojawiło się tylko kilka tysięcy nowych sztuk.

Do końca 2018 roku do celu firma potrzebowała 18 000 ładowarek doładowujących na całym świecie.

Na ten moment Tesla posiada około 11 852 superszybkich stacji ładowania na 1 426 stacjach na całym świecie. Na kilka dni przed końcem roku jasne jest, że Tesla również nie osiągnie tego celu.

Źródło: tesla.com, electrek.co

Redakcja GLOBEnergia