Anna Będkowska: Panie Adamie, otwarcie mówi Pan, że Pana hobby jest związane z pracą zawodową…

Adam Koniszewski: Tak, jestem autorem kilkudziesięciu artykułów na temat systemów grzewczych i chłodzących opartych na odnawialnych źródłach energii, ponadto stworzyłem też autorskie narzędzia analityczne wspomagające projektowanie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.

A.B. Proszę opowiedzieć naszym czytelnikom, skąd znalazł się Pan w branży HVACR.

A.K. Można powiedzieć, że w moim przypadku zaintersowanie i wykształcenie łaczy się w jedno z pracą zawodową i w tym aspekcie jestem człowiekiem spełnionym. Ukończyłem dwa kierunki magisterskie ściśle związane z branżą HVACR. Na Politechnice Białostockiej była to Inżynieria Środowiska – Sieci i Systemy Sanitarne a na Politechnice Gdańskiej na Mechanice i Budowie Maszyn ukończyłem kierunek Systemy Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne.

A.B. Czy wykształcenie pomogło Panu w zdobyciu pracy?

A.K. Tak mi się wydaje, ponieważ już w dniu obrony dostałem swoją pierwszą pracę w Buderus Technika Grzewcza jako Główny Specjalista ds techniki słonecznej, później w Robert Bosch Dział Termotechniki jako Specjalista ds rozwoju biznesu a od 2013 r. pracuje w Glen Dimplex Polska jako Key Account Manager.

A.B. Co oferuje Glen Dimplex Polska?

A.K. Glen Dimplex Polska obecny jest na Polskim rynku od 15 lat. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu, a zakres jej działania obejmuje teren całego kraju. Jest on handlowo podzielony na 7 regionów obsługiwanych przez Regionalnych Menadżerów Techniczno-Handlowych.
Przede wszystkim pompy ciepła, piece akumulacyjne, kurtyny powietrzne, instalowane elektryczne urządzenia grzewcze, kominki elektryczne. Wdrażamy inżynieryjne podejście do wszystkich inwestycji, w których ważna jest nie tylko cena urządzeń, ale również sprawność i żywotność zainstalowanego systemu. W ten sposób, przy rozsądnych kosztach inwestycyjnych system Dimplex osiąga jak najwyższą efektywność energetyczną i charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

A.B. Wiem też, że wpieracie swoich partnerów na rynku.

A.K. Oczywiście, to podstawa. Przygotowujemy kompleksowe analizy techniczno-ekonomiczne. To doskonałe wsparcie dla naszych partnerów i zarazem doskonałe narzędzie podczas negocjacji w całym procesie decyzyjnym z inwestorami.
Ale to nie wszystko.

A.B. To nie wszystko? Proszę nas nie trzymać w niepewności…

A.K. Współpracujemy również z biurami projektowymi i wraz z nimi opracowujemy rozwiązania systemowe. Są to gotowe projekty z pełną dokumentacją techniczną analizowanego systemu oparte na urządzeniach Dimplex. Moim zdaniem, takie działania podnoszą poziom oferowanych usług, wyróżniają nas na tle konkurencji i systematycznie zwiększają zaufanie do marki Dimpex wśród Inwestorów.

A.B. To pewnie między innymi dlatego możecie się, jako firma pochwalić kilkoma nagrodami.

A.K. Faktycznie. Firma na przestrzeni ostatnich lat została wyróżniona wieloma cennymi nagrodami, do których m.in. należy „Złoty Medal” dla SYSTEMU M na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2018. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku, a wybór nagrodzonej firmy stanowi rekomendację dla innowacyjności i jakości produktów i usług.

A.B. Jak Pan widzi polski rynek i jego rozwój?

A.K. Polski rynek stale się rozwija, a w wyniku m.in. naszych działań zmienia się również nastawienie Inwestorów, którzy coraz częściej cenią sobie dobre rozwiązania i chętni są zainwestować nieco więcej, by długo cieszyć się bezproblemowym działaniem instalacji. Wraz ze wzrostem polskiego PKB zmienia się również nastawienie konsumentów, którzy w przeciwieństwie do poprzednich lat chętniej inwestują w ekologiczne ciepło. Nasza lista referencyjna systematycznie się powiększa i nie brakuje na niej dużych obiektów komercyjnych, takich jak: hotele, szpitale, a nawet budynki wielorodzinne i osiedla.

A.B. Każdy jednak potrzebuje chwili oddechu, czasu tylko dla siebie. Czy jest coś, poza pracą w Glen Dimplex?

A.K. Oczywiści, jest jeszcze normalne życie, choć nie ukrywam, że bardzo lubię swoją pracę. Co do innych zainteresowań to jestem pasjonatem starych Citroenów, sam posiadam ponad 30 letniego … Ponadto lubię aktywny wypoczynek, głównie wielokilometrowe wypady rowerowe z synem, historię; ostatnio wiele czasu poświęcam na prowadzenie drzewa genealogicznego swojej rodziny.

Adam Koniszewski

Key Account Manager
Dimplex