Witamy w marcu!

Wiosna tuż, tuż! Mamy nadzieję, że w oczekiwaniu na pierwsze ciepłe promienie słońca znajdziecie czas, by poczytać o najciekawszych wydarzeniach z branży odnawialnych źródeł energii! Co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu?

Skanska i perowskity? – WYWIAD

Skanska wchodzi w perowskity – takie hasło słyszało większość osób zainteresowanych fotowoltaiką! Postanowiliśmy wypytać o szczegóły! Kiedy i na jakich obiektach będziemy mogli zobaczyć efekty prac inżynierów i naukowców. O wyzwaniach z tym związanych rozmawiamy z Adamem Tarkowskim menadżerem ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialnym za wdrożenie perowskitów na projektach Skanska.

 

CZYTAJ WYDANIE GLOBEnergia+ 3/2018 TUTAJ

Mikroinstalacje fotowoltaiczne w polskim systemie energetycznym! Raport SBF POLSKA PV

Pod koniec 2017 roku, łączna moc zainstalowana w mikroinstalacjach fotowoltaicznych w Polsce wyniosła 172,5 MWp. Jak szacuje SBF POLSKA PV, mikroinstalacje fotowoltaiczne w 2017 r. osiągnęły potencjał do rocznej produkcji ponad 163 GWh energii elektrycznej. Zapraszamy po szczegóły raportu przygotowanego przez SBF POLSKA PV.

Kapieliska geotermalne – najciekawsze przykładu z Europy

Ludzie od wieków korzystają z dobroczynnego działania wód termalnych. Pierwotne wierzenia przypisujące obecność ciepłych wód siłom nadprzyrodzonym, znalazły swoje odzwierciedlenie w mitologiach a z czasem doprowadziły do powstania pierwszych naukowych teorii opisujących naturę i genezę zjawisk geotermalnych. Zapraszamy na spotkanie z trzema wyjątkowymi miejscami w Europie, gdzie wody geotermalne o wyjątkowych właściwościach zapewniają relaks oraz wspomagają powrót do zdrowia!

Geneva Motor Show 2018

Targi motoryzacyjne Geneva Motor Show, to miejsce, w którym najwięksi producenci samochodów pokazują wszystko co mają w ofercie najlepsze, a ponadto często chwalą się swoimi modelami koncepcyjnymi. Takie samochody zwykle przypominają pojazdy z kosmosu i niewiele z nich wchodzi do produkcji. Jednakże bywają takie, które mimo swojej innowacyjności czy też odmienności przedzierają się do szerszego grona odbiorców. Jakie  pojazdy EV pojawiły się w tym roku na targach w Genewie?

Konkurs instalacyjny – to dobry pomysł?

Podczas tegorocznego PASAŻU ENERGETYCZNEGO GLOBEnergia, atrakcji nie brakowało. Na ARENIE, zarówno w pierwszy, jak i w drugi dzień targów odbyły się konkursy dla firm wykonawczych z branży pomp ciepła i fotowoltaiki. Konkurs dla firm instalacyjnych z dziedziny pomp ciepła miał na targach swoją premierę. Czy to dobry pomysł, by do konkursów zapraszać właśnie firmy instalacyjne? Co o samym konkursie mówią finaliści?

Było merytorycznie, energetycznie i widowiskowo! Za nami Pasaż Energetyczny GLOBEnergia 2018!

Kielce w dniach 28 II – 1 III stały się międzynarodowym centrum energetycznym. Odnawialne źródła energii, które były tematem przewodnim Pasażu Energetycznego, zorganizowanego przez redakcję GLOBEnergia, budzą coraz większe zainteresowanie. Zapraszamy na podsumowanie wydarzenia.

Zapraszamy do lektury!

CZYTAJ WYDANIE GLOBEnergia+ 3/2018 TUTAJ


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore

  GooglePlay

Redakcja GLOBEnergia