Zapraszamy do lektury wydania 5/2013 GLOBEnergia.

W numerze między innymi:

Pompa ciepła – lista inwestora cz. III
INWESTORZE! Jeśli chcesz być zadowolony z realizowanego przedsięwzięcia budowy domu, zapoznaj się z kilkoma wybranymi przez nas zagadnieniami, które uważamy za ważne podczas realizacji inwestycji, budowy domu, w którym chcesz zastosować urządzenie grzewcze, którym ma być pompa ciepła.

Energooszczędny kompleks segmentów szeregowych
Rosnące ceny eksploatacji budynków skłaniają do poszukiwania oszczędności. Nad obniżeniem kosztów ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej głowią się nie tylko właściciele budynków, ale również deweloperzy.

Wymiennik pionowy dolnego źródła ciepła
W ramach rozwoju branży pomp ciepła w kraju przyspieszeniu ulega potrzeba usystematyzowania wiedzy na temat dolnego źródła ciepła. Bliższe poznanie czynników decydujących o optymalnej pracy gruntowej pompy ciepła zmusza do skoncentrowania szczególnej uwagi na kwestii wymiennika pionowego.

Top 50 – powietrzne pompy ciepła do c.w.u.
TOP 50 GLOBEnergia to zestawienie produktów energooszczędnych opracowane według porównywalnych parametrów. Wspólnie z Państwem przygotowujemy przegląd, dzięki któremu konsumenci oraz instalatorzy mogą wybierać produkty i rozwiązania dostosowane do ich potrzeb i możliwości finansowych.

Dom inteligentny = energooszczędny?
Poszanowanie energii w budynkach to nie tylko technologie OZE, innowacyjne komponenty budowlane czy zintegrowane z otoczeniem projekty architektoniczne. To też coś więcej, niż świadome ekologiczne użytkowanie. Tym razem zajmiemy się wpływem, jaki na zużycie energii mają systemy zarządzania budynkami, czyli automatyka budynkowa.

Systemy magazynowania energii w domowych instalacjach PV
Systemy akumulatorów w domowych systemach PV mają niewielką pojemność jednostkową, jednak w skali systemu mogą przesądzić o powodzeniu „zielonej rewolucji energetycznej”. Ich szerokie zastosowanie ma szansę ograniczyć potrzebę i związane z tym koszty rozbudowy sieci oraz przyczynić się do zwiększenia jej stabilności.

Największa ciepłownia geotermalna w Polsce obchodzi 20-lecie!
Geotermia w Polsce to temat dla wielu o tyle fascynujący i tajemniczy, co nieznany i kojarzący się przede wszystkim z rekreacją. Tym bardziej warto zauważyć, że od 20 lat na Podhalu produkowane jest ciepło przy wykorzystaniu energii zakumulowanej w wodach geotermalnych.

Mały Trójpak Energetyczny – podsumowanie zmian
26 lipca Sejm przyjął tzw. mały trójpak energetyczny, będący w istocie wycinkiem zmian, które wprowadzić miał tzw. duży trójpak energetyczny. Zmiany prawdopodobnie pozwolą uniknąć sankcji ze strony Komisji Europejskiej za brak implementacji dyrektyw energetycznych, ale odsuwają w czasie wprowadzenie regulacji potrzebnych dla rozwoju OZE w Polsce.

Elektrownia wiatrowa z każdego tartaku
Elektrownie wiatrowe budowane dzisiaj są dalekimi krewnymi młynów wiatrowych. Szkoda, że drewniane wiatraki znamy coraz częściej już tylko z opowiadań – gdyż niewiele z nich się zachowało. Co zatem się stało, że nagle drewniane wiatraki prawie zniknęły?

Wydanie można nabyć w sklepie:
http://sklep.globenergia.pl/pl/sklep/produkt/wydanie-elektroniczne-globenergia-5-2013-automat-24h