Witamy w maju!

Maj przywitał nas słonecznym i ciepłym długim weekendem, za nami pierwsze egzaminy maturalne a przed nami kolejne wydanie miesięcznika GLOBEnergia+!

GLOBEnergia w Tajpei!

Dla redakcji GLOBEnergia maj zaczął się wyjątkowo! Redaktor naczelny GLOBEnergia odbył ciekawą, inspirującą i bardzo merytoryczną podróżą do Tajpei – stolicy Tajwanu. Mamy dla Was ciekawą relację z miejsca, które pod względem OZE rozwija się bardzo dynamicznie!

Kartka z historii fotowoltaiki!

Autorem najobszerniejszej pracy teoretycznej o efekcie fotowoltaicznym był Albert Einstein, który opisał to zjawisko w 1904 r. W 1918 r. Polski naukowiec Jan Czochralski odkrył metodę produkcji monokrystalicznego krzemu. Pierwsze krzemowe monokrystaliczne ogniwo słoneczne zbudowano w 1941 roku. Od tamtego wydarzenie upłynęło ponad 50 lat, zanim zaczęto komercjalizować rozwiązania z zastosowaniem fotowoltaiki. Jak rozwijała się ta technologia? Zapraszamy na mały powrót do nieodległej przeszłości!


CZYTAJ WYDANIE GLOBEnergia+ 5/2018 TUTAJ


Pozostając w temacie fotowoltaiki mamy dla Was również informacje o wiosennych promocjach na pakiety fotowoltaiczne i najnowsze doniesienia od polskiego producenta falowników o badaniach nad innowacyjnym produktem!

O pompach ciepła – małych i dużych

W majowym wydaniu miesięcznika zapraszamy na przegląd kosztów pomp ciepła do budynku jednorodzinnego o powierzchni ok. 200 m2. Polecamy też materiał o nowej generacji pomp ciepła do budynków komercyjnych. Jak ogrzać apartamentowiec, biurowiec, restaurację? Jakiej skali oszczędności przyniesie inwestycja w pompę ciepła?

Garść ciekawostek z portalu Termalni.pl

Piękna majowa pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu! Portal Termalni.pl przygotował dla Państwa zestawienie atrakcji zewnętrznych, jakie oferują kompleksy basenów termalnych. Przecież baseny zewnętrzne to nie wszystko! Termy kuszą klientów dmuchanymi placami zabaw, ślizgami wodnymi, mokrymi placami zabaw, letnimi gastronomiami, czy hydromasażami. Zapraszamy po szczegółowy raport!

Redakcja Termalni.pl zwróciła uwagę w tym miesiącu na termy Uniejów. W przyszłym roku minie 20 lat od momentu powstania spółki Geotermia Uniejów. Od tamtej pory sieć ciepłownicza została rozbudowana, woda geotermalna wykorzystywana jest w coraz bardziej wszechstronny i pomysłowy sposób zaś miarą odniesionego sukcesu pod względem zmniejszenia emisji zanieczyszczeń atmosferycznych jest nadanie miastu statusu uzdrowiska.

Za nami najgorętsze wydarzenia kwietnia! Relacja z targów INSTALACJE!

Trwający cztery dni blok targów INSTALACJE, SECUREX, SAWO, GREENPOWER I EXPOPOWER przyciągnął na Targi prawdziwe tłumy! Targi odwiedziło 28 578 profesjonalistów. Dzięki zorganizowanej we współpracy z hurtowniami akcji autokarowej, do Poznania przyjechali fachowcy z całego kraju. Odsyłamy do relacji z Międzynarodowych Targów Poznańskich, jak i podsumowanie naszych redakcyjnych wydarzeń – Warsztatów Moc Hybrydy i III Branżowego Forum Fotowoltaicznego.

Mam nadzieję, że w ten słoneczny czas znajdziecie chwilę na garść nowości z branży OZE!

Zapraszamy do lektury!

CZYTAJ WYDANIE GLOBEnergia+ 5/2018 TUTAJ


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore

  GooglePlay

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia