Witajcie w sierpniu!

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji! Wiemy, że większość z Was pewnie wypoczywa, ale przecież wypoczynek nie jest przeszkodą w lekturze naszego miesięcznika! To właśnie na takie plenerowe sytuacje, przygotowaliśmy naszą aplikacje GLOBEnergia+! W branży OZE dużo się dzieje, więc dostęp do aktualnych informacji należy mieć zawsze i wszędzie. Ale po kolei – co przygotowaliśmy dla Was w sierpniu?

Turbiny wiatrowe dla każdego

Większości osób sformułowanie „turbiny wiatrowe” kojarzy się niemal wyłącznie z ogromnymi obiektami montowanymi na farmach wiatrowych, które wymagają rozległych równin oraz bardzo korzystnych warunków pogodowych. Istnieje jednak inny rodzaj turbin – małe wiatraki o różnych kształtach, mogące z powodzeniem wytwarzać prąd elektryczny na potrzeby gospodarstwa domowego. Zapraszamy do przeglądu dostępnych, domowych systemów do produkcji energii z wiatru!

Syndrom chorego budynku

W sierpniu zajęliśmy się również problemem chorego budynku. W niektórych budynkach, na przykład biurowych, ludzie zdrowi zaczynają narzekać na problemy zdrowotne o nieznanym źródle. Po wyjściu na świeże powietrze objawy najczęściej mijają. Nie mamy tu jednak do czynienia ani ze zwykłą chorobą, ani tym bardziej z lenistwem pracowników. Problem leży w „chorym” budynku. W tym numerze wyjaśniamy co to znaczy!

Największe elektrownie geotermalne świata

Przygotowaliśmy dla Was też prezentację  największych elektrowni geotermalnych na świecie. W temacie geotermii, ale w kontekście rekreacyjnym zapraszamy w imieniu portalu Termalni.pl na przegląd oferty saun. Co w temacie saunowania mają do zaoferowania polskie, rekreacyjne ośrodki geotermalne?

Przegląd nowości

Sporo też w temacie pomp ciepła, m. in o największej pompie ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej! Odsyłamy jak zawsze do Radaru Rynku – tam jak co miesiąc kompilacja branżowych promocji i wydarzeń.

Zapraszamy do lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore

  GooglePlay

 

 

 

Redakcja GLOBEnergia