Z problemem smogu boryka się cała Polska. Jest to pojęcie, które wraz z niską emisją mocno zyskuje na popularności zwłaszcza w okresie grzewczym. Posiadając efektywne energetycznie urządzenia grzewcze i mając w tym zakresie niezbędne know-how, Panasonic zdecydował poświęcić swój pierwszy poradnik właśnie tym zagadnieniom. Można się z niego dowiedzieć między innymi czym właściwie są smog i niska emisja, dlaczego są tak niebezpieczne i jak z nimi walczyć.

Kolejna publikacja Panasonic dotyczy ulgi termomodernizacyjnej. Jest to ulga podatkowa, która została wprowadzona w Polsce w 2019 r. Mogą się o nią ubiegać właściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, którzy decydują się na przeprowadzenie przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Aby ułatwić chętnym odnalezienie się w skomplikowanych procedurach, Panasonic przygotował zbiór najważniejszych informacji dotyczących tego, kiedy i kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, jakie materiały budowlane, urządzenia i usługi są nią objęte, a także najważniejsze daty, kwoty, ograniczenia i przykłady inwestycji.

Wreszcie Panasonic podpowiada również w zakresie nowej wersji rządowego, ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze – 2.0. Jego nowa odsłona to gruntowna przebudowa zasad finansowania i ich znaczne uproszczenie. Z poradnika Panasonic można doiedzieć się kto może złożyć wniosek o dofinansowanie, jak go składać, jak dokumentować wydatki, jakie budynki kwalifikują się do dofinansowania, a także jakie są maksymalne wartości dotacji.

Wszystkie poradniki dostępne są do pobrania na stronie internetowej https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/downloads/others/ oraz pod poniższymi linkami:

• Niska emisja – http://bit.ly/Panasonic_Niska_Emisja
• Czyste powietrze 2.0 – https://bit.ly/Czyste_powietrze_panasonic
• Ulga termomodernizacyjna – http://bit.ly/Panasonic_Ulga_Termomodernizacyjna

Panasonic

heating & cooling solutions