Miło nam poinformować, że podczas tegorocznego, III Opolskiego Kongresu Energetycznego redakcja GLOBEnergia została wyróżniona statuetką „Opolska OZE” marszałka województwa opolskiego.

Opolska OZE to  wyróżnienie dla osób organizacji, instytucji przyczyniających się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w województwie opolskim i w całej Polsce.
Przyznawanie tego typu nagrody jest wyrazem dostrzegania szeroko rozumianej współpracy i silnego działania w tym obszarze wielu instytucji. Wyróżnienie to podkreśla, jak aktualnie istotna jest kwestia energii odnawialnej oraz jak ważna jest współpraca jest współpraca na tej płaszczyźnie i zgodne działania wielu instytucji i osób.
Opolski Kongres Energetyczny to miejsce spotkań specjalistów z sektora energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, którzy reprezentują środowiska: naukowe, gospodarcze, administracji rządowej i samorządowej.
Wśród laureatów tegorocznej nagrody, oprócz Redakcji GLOBEnergia znalazła się m. in Firma Tauron Dystrybucja. Bogumił Ogrodnik z firmy Viessmann otrzymał wyróżnienie za wkład w rozwój odnawialnych źródeł energii w województwie opolskim.