Fronius i jego złoty, milionowy falownik

Na targach Intersolar 20219 został zaprezentowany nowy falownik GEN24 Plus, który wpisuje się w nowe trendy. Falownik poza standardową obsługą modułów PV może współpracować z akumulatorami oraz coś nowego – PV Point. Dzięki PV Point istnieje możliwość zasilania awaryjnego w podstawowym zakresie także bez zasobnika energii. Użytkownicy mogą przykładowo ładować telefon komórkowy lub laptop i zachować możliwość kontaktu i dostępu do informacji także podczas dłuższych przerw w dostawie energii. Jeśli falownik zostanie połączony z akumulatorem, może zasilać całą instalację domową jako pełnoprawne źródło rezerwowe.

Milionowy, złoty falownik Froniusa

Hitem tegorocznych targów stał się falownik Tauro, który został przewidziany dla rozwiązań komercyjnych, dostępny w klasach mocy 50 i 100 kW. Zaletą tego falownika, która z pewnością zostanie doceniona przez instalatorów, jest bardzo duży przedział, który umożliwia wygodne podłączenia przewodów o dużych średnicach.

SolarEdge z nowym optymalizatorem mocy

SolarEdge jest firmą, która słynie z optymalizacji mocy, zaprezentowała na targach trójfazowy falownik o mocy 75 kW do jeszcze wyższych klas mocy.
W rozmowie z naszymi przedstawicielami, Lior Handlesman – założyciel firmy SolarEdge, przedstawił nowy hybrydowy zestaw falowników i systemu magazynowania energii dla celów komercyjnych. Jest to nowa wersja trójfazowego falownika o mocy 120 kW z opcją szybkiej i prostej instalacji oraz łatwiejszego magazynowania.

Stoisko SolarEdge

Huawei – trójfazowe falowniki małej mocy

W zeszłym roku trójfazowe falowniki małej mocy zostały przedstawione jako nowość, jednak w ciągu tego czasu nie dotarły one na rynek. Nasi przedstawiciele dotarli do informacji, że ma się to zmienić już w sierpniu. Czekamy w takim razie z niecierpliwością.
Inwerter SUN2000 charakteryzuje się bardzo małymi rozmiarami i duża mocą 185 kW. Podąża on za trendem, gdzie falowniki szeregowe stają się coraz większej mocy, aby optymalizować koszty farm fotowoltaicznych.

Stoisko Huawei

JinkoSolar otrzymał nagrodę Intersolar

JinkoSolar zaprezentował swój pierwszy dwupłaszczowy panel z przezroczystym panelem Swan. Właśnie za to rozwiązanie jury Intersolar przyznało firmie nagrodę. Dostrzeżono wszechstronną jakość modułu, dzięki technologii dwuczęściowych ogniw Cheetah, a także nowatorskie wykorzystanie przezroczystej warstwy tylnej, dzięki czemu jest ona lżejsza niż moduły ze szkła.

Stoisko JinkoSolar

Nowatorskie i innowacyjne rozwiązania

Bardzo ciekawe rozwiązanie zostało przedstawione przez Ralos-solar. Ich produkt łamie podstawową zasadę, która zakazuje poruszania się po modułach fotowoltaicznych. Nakładka na buty umożliwia wygodne poruszanie się po tafli modułów PV, tak jak po zwykłej drodze.

WIDEORELACJA

Jeżeli jesteście zainteresowani co jeszcze udało nam się dowiedzieć, zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez Nas filmu. Zapewniamy, że warto!

Zaimponowały nam nie tylko nowinki ale także skala wydarzenia. W targach wzięło udział rekordowo 1 354 wystawców z branży fotowoltaicznej, a wydarzenie odwiedziło około 50 000 zwiedzających z 162 krajów.

Redakcja GLOBEnergia