Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku. W tym roku zgromadziło ponad 300 osób z branży. Spotkanie miało na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Głównym tematem VII Kongresu PORTPC był „Dom bez rachunków” z pompami ciepła, fotowoltaiką i wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Oprócz tego ważnymi tematami były zastosowanie i znaczenie pomp ciepła w przemyśle oraz efektywna elektryfikacja ogrzewania jako najskuteczniejszy kierunek dekarbonizacji w Unii Europejskiej.

VII Kongres PORTPC rozpoczął też kampanię informacyjną „Dom bez rachunków” W trakcie sesji poświęconej temu tematowi wystąpili również czołowi eksperci z branży efektywnych budynków. W trakcie Kongresu miała miejsce premiera poradnika „Dom bez Rachunków” przeznaczonego dla branżystów.


Materiał do pobrania TUTAJ


Podczas kongresu Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBEnergia przedstawił założenia kampanii „Dom bez rachunków” w mediach społecznościowych. Mówił o promocji domów niezależnych energetycznie, wsparciu wielu organizacji, które zaangażowały się w kampanię, o założeniach współpracy z mediami i o przykładach istniejących, referencyjnych budynków, które warto pokazywać jako „dobry przykład”.

Grzegorz Burek podczas prelekcji na temat kampanii społecznej „Budynek bez rachunków”. Fot. GLOBEnergia

Budynek bez rachunków? To możliwe!

Jak twierdzi Paweł Lachman – prezes zarządu PORT PC, dzięki starannemu zaprojektowaniu systemu budynku i instalacji, koszty budowy budynków bez rachunku mogą być porównywalne do klasycznych rozwiązań. Dzięki rezygnacji z budowy skomplikowanego dachu, z komina, z pomieszczenia kotłowni czy magazynu opału można zbudować budynek w których koszty zużycia energii i ciepła sprowadzają się tylko do niewielkich kosztów stałych energii elektrycznej.

W Kongresie wzięli udział przedstawiciele organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawiciele branży grzewczej oraz osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Źródło: GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia