Co takiego stało się w czerwcu?

Wielkie poruszenie wzbudziła przede wszystkim propozycja nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach, która zakłada likwidację systemu opustów, a wraz z nim możliwości bardzo korzystnego, bezgotówkowego rozliczania energii wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej i oddanej do sieci. W zamian, od nowego roku proponuje się uruchomienie systemu opartego o sprzedaż nadwyżek energii i zakup energii w czasie, kiedy nie jest ona produkowana. Jak należało się spodziewać, nie wywołało to entuzjazmu ani branży, ani wśród potencjalnych prosumentów. Dlaczego? Bo mówiąc najprościej jak tylko można, oznacza to dla prosumentów niższe oszczędności na rachunkach za prąd.

Nasza analiza, w której wykazaliśmy, że statystyczny prosument straci 1300 zł rocznie w nowym systemie rozliczenia, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!

Naszym drugim gorącym tematem okazały się rządowe zapowiedzi uruchomienia programu Mój Prąd w wersji 3.0. Choć miał on zostać uruchomiony 1 lipca 2021 roku, to jeszcze kilka dni przed tym terminem nie był znany ani szczegółowy regulamin, ani ogólne warunki uruchomienia programu. Cieszy nas, że i w tym zakresie licznie odwiedzaliście nasz portal, korzystając z artykułów w których znalazły się informacje zapowiadające program. Warto jeszcze dodać, że choć faktycznie został on uruchomiony 1 lipca to właśnie w czerwcu informowaliśmy Was, jaki kształt mogą przybrać ostateczne zapisy regulaminu. Między innymi zmniejszono samą kwotę dotacji z 5 tys. do 3 tys. złotych, modyfikacjom poddano generator wniosków, wprowadzono także obowiązek informacyjny.

Pisaliśmy wreszcie o pojawiających się zapowiedziach konieczności składania deklaracji do CEEB, która weszła w życie od 1 lipca 2021 roku. To kolejny z naszych tematów HOT!
Chodzi o zapisy nowej inicjatywy Głównego Urzędu Nadzoru Budownictwa, mającej służyć gromadzeniu i analizowaniu szczegółowych danych o budynkach i ich metodach ogrzewania w całej Polsce. Interesowało Was w szczególności to, w jaki sposób można i należy złożyć deklarację.

Cieszy nas ogromnie Wasze zaangażowanie i zainteresowanie zmianami w branży OZE. Dodatkową satysfakcję daje nam świadomość, że owo zainteresowanie przekłada się na Waszą obecność w naszym portalu. Jesteście nie tylko naszymi czytelnikami, jesteście nie tylko partnerami, jesteście kreatorami treści – pokazujecie nam jakie tematy są dla Was ważne, pomagacie nam w codziennym tworzeniu naszego serwisu. Stajecie się członkami społeczności GLOBENERGIA i jest to dla nas bardzo ważne!

Według Similarweb – GLOBEnergia w czerwcu na pierwszym miejscu!

To właśnie dzięki Wam, według rankingu platformy Similarweb, w czerwcu 2021 Globenergia znalazła się na pierwszym miejscu wśród portali branżowych. Odwiedziliście nas aż 778 tysięcy razy! Dzięki takiej liczbie odwiedzin wyprzedziliśmy wszystkie inne portale branżowe.

Czerwcowy wynik jest dla nas siłą napędową do tworzenia unikalnych treści i jak pewnie podejrzewacie – nie spoczniemy na laurach. W głowie mamy mnóstwo pomysłów na to, jak skutecznie Was informować, atrakcyjnie przekazywać istotne fakty i to co lubimy najbardziej.. zaskakiwać. Myślę, że już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że wkrótce zaprezentujemy Wam zupełnie nową odsłonę serwisu globenergia.pl. Tak liczne odsłony naszego portalu pokazują, że to co robimy jest potrzebne, w końcu wszyscy jesteśmy za OZE! – komentuje Anna Będkowska, redaktor prowadząca GLOBEnergia.

Współpracujemy z najlepszymi! Z najlepszymi producentami, dostawcami, instalatorami – po prostu z branżową ekstraklasą. To przekłada się na treści, które pojawiają się w portalu. Mówimy o nowościach rynkowych, o produktach, o problemach z jakimi styka się branża. Spotykamy się, rozmawiamy, dzięki naszym kontaktom dobrze diagnozujemy rynek. Dzięki tym diagnozom docieramy do szerokiego grona czytelników, co daje nam wielką satysfakcję i radość z dobrze wykonanej pracy! – Bartłomiej Świderek, Manager ds. Rozwoju/Wiceprezes Zarządu w GLOBEnergia sp. z o.o.

Czytajcie nas również w wersji drukowanej!

Globenergia to nie tylko portal! Jesteśmy jedyną branżową grupą medialną, która oprócz prowadzenia portalu internetowego, organizuje konferencje i kongresy, a także wydaje kwartalnik. Zapraszamy też na nasz kanał na YouTube, gdzie analizujemy dla Was wszelkie istotne tematy i przygotowujemy się do nowych produkcji, by coraz lepiej, przyjaźniej i skuteczniej przekazywać Wam informacje.

Kilka dni temu odebraliśmy z drukarni najnowszy numer kwartalnika GLOBENERGIA 2/2021. W najnowszym wydaniu znajdziecie moc ciekawych tematów branżowych! W sprzedaży jest też najnowsze wydanie poradnika Instalacje Fotowoltaiczne autorstwa Bogdana Szymańskiego. Wszystkie te wydawnictwa, wszystkie nasze publikacje powstają z myślą właśnie o WAS, są dla Was i wierzymy, że spełniają Wasze oczekiwania. Sądząc po przytoczonych wyżej liczbach, mamy powody by myśleć, że tak jest. A to najlepszy asumpt dla nas by pisać jeszcze więcej i jeszcze lepiej. O OZE i dla OZE!

Redakcja GLOBEnergia