Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania GLOBEnergia Plus! Sierpniowy numer jest naprawdę gorący!

TYLKO U NAS! Najświeższe notowania cen instalacji! Sprawdź, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe! 17 oryginalnych wycen instalacji!
Polecamy również PORADNIK – Jak zmienić sprzedawcę energii! I czy to się opłaca?
O czym tym razem wypowiedziała się branża we FLASKU RYNKU? Ekologiczne materiały budowlane, nowoczesne i ekologiczne oświetlenie oraz oczywiście DYREKTYWY ErP! Kto w naszym kraju jest najlepszym klientem na systemy energooszczędnego oświetlenia i systemy zarządzania energią? O co najczęściej pytają inwestorzy? Jaki aspekt całej inwestycji ich najczęściej interesuje? Czy widoczny jest wśród inwestorów trend na wybór ekologicznych produktów chemii budowlanej? Na czym polega ich „ekologiczny” charakter? Czym wyróżniają się od tradycyjnych materiałów budowlanych? Jak obowiązek umieszczania etykiet energetycznych na urządzeniach grzewczych przełoży się na branżę pomp ciepła? Jak zmieni się sytuacja na rynku pomp ciepła w Polsce? Kto zyska w ten sytuacji najbardziej? Zapraszamy na kolejny FLASH RYNKU – posłuchajmy głosu branży!
 
Masz grunt klasy I-III? Zmieniło się prawo! Co to oznacza dla inwestycji w OZE? Możliwość lokalizacji planowanego przedsięwzięcia, czy to z zakresu oze, czy też energetyki wiąże się z wyborem działki na której ma ono zostać zrealizowane. Jednym z ważnych aspektów na jakie należy zwrócić uwagę jest rodzaj użytku gruntowego, na jakim planujemy przedsięwzięcie. Bardzo często może się bowiem okazać, że upatrzona przez nas działka będzie to grunt rolny o przeznaczeniu do produkcji rolniczej, który wymaga zmiany przeznaczania oraz który należy z tej produkcji wyłączyć. W praktyce nie ma problemów z wyłączeniem gruntów rolnych klasy IV i niższej. Sprawa komplikuje się w przypadku gdy jest to grunt najwyższej jakości, czyli zaliczony do I- III klasy. Grunty te wymagać będą zarówno zmiany przeznaczenia jak i wyłączenia z produkcji.
 
W kolejnym artykule z cyklu Niska Emisja – Czy Prezydent RP podpisze ustawę „antysmogową”? Długo wyczekiwana nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska wreszcie ma szansę na wejście w życie. Jaka to szansa trudno w tym momencie prorokować, bo ustawa po uzyskaniu akceptacji posłów i senatorów trafi do prezydenta, gdzie wcale nie musi zostać podpisana…
Życzymy miłej lektury!