Witajcie w październiku!

Początek jesieni to dla naszej branży nowy sezon konferencji i spotkań targowych – taka miła odmiana po wakacjach! Redakcja GLOBEnergia już rozpoczęła sezon konferencji! Przed nami jeszcze oficjalne otwarcie sezonu targowego! Już się nie możemy doczekać kolejnych owocnych i energetycznych spotkań!

W tym numerze spora dawka nowości z pomp ciepła – firma Galmet odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące pomp ciepła, a Dimplex prezentuje zalety pomp ciepła nowej Generacji – Systemu M. W poszukiwaniu ciekawych instalacji odwiedziliśmy Gorzów Wielkopolski, gdzie przyjrzeliśmy się trzystumetrowemu domowi, ogrzewanemu pompą ciepła o mocy 4 kW. Zastosowano tu wydajne urządzenie marki alpha innotec, które bardzo dobrze sprawdza się w przypadku domu pasywnego.

W fotowoltaice również sporo się dzieje…. Na wystawie EKOMIASTO w Krośnie w dniach 30 września – 1 października można było zobaczyć nowoczesne i ekologiczne instalacje grzewcze. Tam właśnie miało miejsce ważne wydarzenie dla polskiego producenta falowników. Pierwsze miejsce w na Najlepszy Produkt Wystawcy Prezydenta Miasta Krosna zajęła firma Spirvent!

Instalacja fotowoltaiczna kojarzona jest ze Słońcem – pogodne niebo to gwarancja sukcesu każdego właściciela fotowoltaiki. Teraz do ich grona dołączył Pogodny Prezenter i dziennikarz telewizyjny – Tomasz Zubilewicz. Wybierając komponenty firmy Viessmann zrealizował instalację fotowoltaiczną.

W tym numerze również coś dla zainteresowanych mikroturbinami wiatrowymi – Ponieważ wiatraki nie wymagają tak zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak fotowoltaika, energia wyprodukowana w ten sposób jest zazwyczaj tańsza. Ile może kosztować mikroturbina wiatrowa, a raczej – na jakiego rzędu wielkości ceny powinien przygotować się przyszły prosument, chcący produkować własną energię za pomocą małego wiatraka?

W tym miesiącu portal Termalni.pl zaprasza na zestawienie zniżek i rabatów, jakie udzielane są różnym grupom gości kompleksów basenów termalnych.

Oddajemy do lektury….


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore

  GooglePlay

Redakcja GLOBEnergia