Radni gminy w Sulikowie, pod koniec kwietnia opowiedzieli się za budową elektrowni wiatrowych na terenie gminy Sulików, a dokładnie w Studniskach, Sulikowie i Mikułowej. 

 
Według planu ma powstać przynajmniej 15 elektrowni wiatrowych. 11 w pobliżu Studnisk Dolnych i Górnych, 3 obok Sulikowa (od strony Wrociszowa Dolnego) i 1 w pobliżu krzyżówki w Mikułowa-Radzimów. W tym miejscu ma też powstać Główny Punkt Zasilania.
Sprawa elektrowni wiatrowych w Gminie poruszana jest od 2008 roku. Uzgadniano kilka planów, były wyłożenia do publicznej wiadomości. Wcześniej planowano w okolicy Studnisk ponad 30 wiatraków, a teraz może ich być maksymalnie 11.
 
Radni, przyzwolili na budowę elektrowni wiatrowych, ale mniejszych niż 200 metrów. Teraz jak poinformował Wójt plan będzie konsultowany i opiniowany przez odpowiednie instytucje. Budowa elektrowni wiatrowych powinna ruszyć za półtora, może dwa lata. Ta kilkusetmilionowa inwestycja ma dać kilkumilionowe wpływy do budżetu, więc patrzenie w stronę podatków od wiatraków (100 tys. od jednego) nie jest konieczne – takie tematy poruszali radni podczas obrad. 
 
W trakcie kilkuletnich obrad zgłaszano dwa wnioski referendalne. Jeden został odrzucony z przyczyn formalno-prawnych. Zdaniem jednego z radnych, żeby spokojnie głosować za takimi rozwiązaniami rada powinna przeprowadzić wnioskowane referendum. Gdyby ewentualnie wniosek znowu został odrzucony, rozpisać własną procedurę referendalną. 
 
Zdaniem radnych referendum jest konieczne,  ponieważ gdy zacznie się budowa elektrowni wiatrowych to dopiero wówczas wybuchnie się wielkie społeczne oburzenie, ponieważ obecnie nikt nie interesuje się niczym więcej poza własnym ogródkiem, co widać choćby po tym, że na sesji nie pojawił się żaden przeciwnik tej inwestycji.