W lutym 2020 roku GoodWe jako pierwszy pozaeuropejski producent falowników fotowoltaicznych, otrzymał oficjalną certyfikację od TÜV Rheinland Industrie Service GmbH z Niemiec. Certyfikat zgodności VDE-AR-N 4110-2018 potwierdza, że falowniki serii MT są zgodne i w 100% bezpieczne do podłączenia do sieci europejskich. To dla GoodWe niezwykle ważna wiadomość oraz kamień milowy.

Falownik z serii MT od GoodWe

 

Wymagania techniczne

W celu zapewnienia bezpiecznego i stabilnego podłączenia urządzeń do europejskich sieci elektrycznych, nie tylko operatorzy, ale także producenci komponentów muszą spełniać wymagania techniczne dotyczące podłączenia do sieci średniego napięcia oraz eksploatacji instalacji.Takie wymagania, zostały ustanowione przez Instytut Badań i Certyfikacji VDE.

Najnowsza wersja wymagań (FGW TG 4 Rev.9) wywodzi się w dużej mierze z europejskich kodeksów sieci i zawiera „rozszerzone wymagania w zakresie usuwania awarii przy krótkim spadku napięcia, a także zapewniania mocy biernej poprzez zdecentralizowane elektrownie”. Falowniki GoodWe z serii MT spełniają te wymagania.

Kamień milowy

Po spełnieniu wymagań VDE-AR-N 4110-2018 i uzyskaniu certyfikatu, seria falowników GoodWe MT została oficjalnie uznana za zgodną z normami europejskimi, przez jeden z najbardziej autorytatywnych organów technicznych w branży, jakim jest TÜV Rheinland Industrie Service GmbH. To ważny sukces, który może przyczynić się do otwarcia drzwi Europy dla falowników GoodWe MT-Series, umożliwiając im większy udział w projektach użytkowych kontynentu, a w konsekwencji większy wkład w energetyczną transformacje regionu. GoodWe uznaje sukces za swój kamień milowy.

Redakcja GLOBEnergia