Aktualności Aktualności

GoodWe wystartowało z pierwszym Solar Roadshow 2021 w Polsce

Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników

GOODWE SOLAR ROADSHOW 2021, zorganizowane przez GoodWe i partnerów firmy w Polsce, ma na celu umożliwienie nowym i obecnym instalatorom GoodWe spotkania na żywo z lokalnymi przedstawicielami zespołu sprzedaży, marketingu i serwisu GoodWe, a także poznanie oferty produktowej producenta.

W trakcie całego wydarzenia uczestnicy dyskutowali o najnowszych trendach w branży PV, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania ekspertom i otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi, a co najważniejsze, mogli wziąć udział w wyjątkowej demonstracji portfolio GoodWe z wykorzystaniem specjalnego samochodu demonstracyjnego, wyposażonego w najpopularniejsze na polskim rynku rozwiązania mieszkaniowe, komercyjne oraz te przeznaczone do magazynowania energii.

Dostępność od ręki, lokalny serwis i wsparcie techniczne, wysoka wydajność i łatwy montaż falowników zostały wymienione przez uczestników wśród najbardziej istotnych powodów decydujących o wyborze produktów GoodWe.

Szczególną uwagę instalatorów zwróciła na siebie Seria SDT G2: falowniki trójfazowe o zakresie mocy 4-25kW, która dzięki doskonałym parametrom technicznym, wysokiej sprawności maksymalnej (do 98,4%) oraz świetnemu stosunkowi jakości do ceny dominuje w Polsce i jest jedną z najlepszych opcji dostępnych obecnie na rynku.

Jednofazowy inwerter Serii XS o mocy od 0,7kW do 3,0kW wyróżnił się ultralekką wagą wynoszącą zaledwie 5,8 kg oraz wyjątkowo kompaktowymi wymiarami, odpowiadającymi kartce A4, co czyni go szczególnie łatwym w przenoszeniu i montażu. Pomimo tego, że w Polsce jest jeszcze wciąż niewiele instalacji jednofazowych, seria XS jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o rozwiązania jednofazowe producenta.

W segmencie domowych rozwiązań do magazynowania energii, w którym firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za dostawcę hybrydowych falowników nr 1 na świecie i posiada najszerszą ofertę, największym zainteresowaniem cieszyła się Seria ET: trójfazowe falowniki hybrydowe zyskały uznanie instalatorów dzięki swoim wyjątkowym właściwościom technicznym, wysokiej maksymalnej sprawności (do 98,2%), zintegrowanej funkcji back-up, a także funkcji bezprzerwowego zasilania (UPS) - przełączanie na UPS w czasie krótszym niż 10 ms.
Dzięki tym znakomitym cechom, w wyniku badania SPI 2021 przeprowadzonego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (HTW) w Berlinie, serie ET i EH osiągnęły wskaźnik SPI (System Performance Index) na poziomie 93,4% i 91,2% i zajęły odpowiednio 2 i 5 miejsce wśród 20 systemów do magazynowania energii, co pozwoliło GoodWe zostać uznanym w SPI 2021 za najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta falowników.

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Podczas wydarzenia oprócz słonecznej pogody, plenerowego BBQ, samochodu GoodWe Truck i luźnych sesji networkingowych z przedstawicielami GoodWe, wszyscy uczestnicy mieli również niepowtarzalną okazję do zdobycia kompleksowej dawki wiedzy technicznej. Eksperci z zespołu technicznego GoodWe przeprowadzili specjalną edycję szkolenia instalatorskiego GoodWe PLUS+, dzięki któremu uczestnicy mieli okazję dołączyć do grona instalatorów GoodWe PLUS+ z szeregiem dodatkowych korzyści.

- W Polsce już dzisiaj widać jak ewoluuje rynek fotowoltaiki. Rośnie moc modułów, zmieniają się wymagania dla producentów falowników, a odbiorcy końcowi oczekują nie tylko niskiej ceny ale również profesjonalnego doradztwa i wsparcia na każdym etapie inwestycji. Produkty GoodWe nie tylko odpowiadają na rosnące wymagania. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i realizujemy program szkoleniowy dostępny dla każdego kto zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych. Szkolenie obejmuje praktyczne aspekty zw. z budową i procesem uruchamiania instalacji fotowoltaicznych, jak również informacje o trendach na rynku i gamy produktowej – dodaje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager w GoodWe Europe GmbH.

Dowiedz się więcej!

Zobacz relację z pierwszego  SOLAR ROADSHOW 2021 w Polsce!