GoodWe z nową ofertą na Europę!

GoodWe – jeden z wiodących dostawców domowych rozwiązań do magazynowania energii, wraz z największymi producentami falowników fotowoltaicznych, zaprezentował swoje najbardziej innowacyjne produkty na Intersolar Europe 2021, wiodących targach dla branży PV, które w październiku powróciły do Monachium po dwuletniej przerwie. W tym czasie na rynku pojawiło się wiele nowości i była to doskonała okazja, aby pozwolić im zabłysnąć.

Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników

W tegorocznych targach w Monachium wzięło udział około 26 000 osób z ponad 93 krajów. Największym zainteresowaniem polskich uczestników, którzy w tym roku licznie odwiedzili stoisko GoodWe, cieszyły się domowe magazyny energii od GoodWe Seria Lynx Home F.

Lynx Home F

Lynx Home F - to wysokonapięciowe akumulatory litowo-jonowe, kompatybilne z najpopularniejszą w Polsce serią inwerterów hybrydowych GoodWe - serią ET. Modułowa konstrukcja, automatyczne rozpoznawanie modułów oraz okablowanie typu „plug-and-play” pozwalają znacznie skrócić czas instalacji i ułatwiają eksploatację systemu. Dzięki wodoodpornej obudowie, seria Lynx Home F jest również w stanie zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo.

Seria ETC

Wśród nowych członków rodziny komercyjnych trójfazowych inwerterów hybrydowych znalazła się seria ETC, która współpracuje zarówno z siecią publiczną, jak i z magazynami energii. Falownik ten charakteryzuje się szerokim zakresem napięcia akumulatorów od 200 do 865V oraz prostą, modułową konstrukcją typu „plug-and-play”, która pozwala na bardziej elastyczną instalację i łatwy montaż.

W przypadku najbardziej krytycznych obciążeń seria ETC jest w stanie przełączyć się w tryb awaryjny w czasie krótszym niż 8 ms. Niezależnie od tego, czy odbiorca chce zwiększyć konsumpcję własną, oszczędzać energię podczas obciążeń szczytowych, czy zapewnić zasilanie awaryjne na poziomie UPS, seria ETC jest doskonałym rozwiązaniem do magazynowania energii dla zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

ET PLUSET PLUS+

Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się nowa generacja trójfazowych wysokonapięciowych hybrydowych falowników ET PLUS+, która jest w stanie zapewnić jeszcze większą niezależność energetyczną, a dzięki inteligentnemu zarządzaniu obciążeniem oraz wyższej mocy ładowania i rozładowywania pozwala na jeszcze wyższy poziom autokonsumpcji energii elektrycznej. Seria ET posiada zdolność niesymetrycznego oddawania energii na fazy i charakteryzuje się czasem przełączania na poziomie UPS wynoszącym 8 ms.

W trakcie targów GoodWe zaprezentował również falowniki serii HT 1500V (225/250 kW), dedykowane do instalacji projektowych montowanych na gruncie. Falowniki HT 1500V posiadają 12 MPPT, komunikację PLC i są kompatybilne z modułami o dużej mocy. Seria HT 1500V ma również przewidzianą funkcję monitorowania poziomu napięcia w sieci oraz wbudowaną diagnostykę prądowo-napięciowej krzywej dla inteligentnego wykrywania problemów z napięciem i prądem. Urządzenie posiada detekcję wilgotności wewnętrznej i opcjonalną funkcję odzyskiwania PID. Może realizować całodobowy monitoring oraz obsługę i konserwację w godzinach nocnych. Konfigurację HT 1500V można łatwo przeprowadzić przez Bluetooth, a diagnostykę i aktualizację oprogramowania sprzętowego można wykonać zdalnie. Ten wyjątkowy szereg funkcjonalności został opracowany z myślą o zapewnieniu najniższego kosztu energii elektrycznej (LCOE).

Dostępność w Polsce
Seria HT: już w sprzedaży; Seria Lynx F/ET PLUS: wkrótce dostępne do zamówień u autoryzowanych dystrybutorów.

Dla każdego z nas to fantastyczne uczucie móc ponownie spotkać się z naszymi klientami! Wraz z rozwojem lokalnej obecności w regionie EMEA (ang. Europe, the Middle East and Africa), nasz europejski zespół stale się powiększa i liczy już ponad 30 ekspertów biegle władających ponad 14 językami. Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedni ludzie, lokalne wsparcie techniczne i serwisowe, innowacyjne produkty i ciągły rozwój to są kluczowe elementy niezbędne do osiągnięcia sukcesu! – dodaje Thomas Haering, Dyrektor Zarządzający w GoodWe Europe GmbH.