Piąty rok z rzędu GoodWe jest laureatem nagrody TÜV Rheinland, potwierdzając swą konsekwencję w dostarczaniu wysokiej jakości produktów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 30 czerwca w mieście Suzhou z udziałem założyciela firmy, Pana Huang Min.

Ocena

Proces oceny, który poprzedzał decyzję o przyznaniu nagrody, był bardzo kompleksowy. Na potrzeby tegorocznej edycji TUV Rheinland rozpoczął testy jeszcze w roku poprzednim, przygotowując swój raport końcowy dopiero w czerwcu 2020 roku. Nagroda TÜV Rheinland All Quality Matters, przyznawana przez specjalistyczne i obiektywne gremium, znana ze swego charakteru stała się ważnym punktem odniesienia na skalę światową. Bycie jej laureatem jest zawsze zaszczytem.

Seria EH – Storage inverter

W 2019 roku firma GoodWe została uznana za światowego dostawcę inwerterów magazynowych numer 1 przez kompanię Wood Mackenzie. Pojawiło się wiele spekulacji dotyczących tego, jaki produkt do magazynowania energii otrzyma prestiżową nagrodę TÜV w tym roku. Z uwagi na swoją wszechstronność, bezpieczeństwo i wydajność oraz ogólną łatwość instalacji, potwierdzono, że seria EH uzyskała najwyższy wynik spośród zgłoszonych urządzeń. W ramach badań przetestowany został wysokiej jakości inwerter EH firmy GoodWe z funkcją gotowości do pracy z baterią. Testy, którym poddany również produkty konkurencji, przeprowadzono w pięciu kategoriach: wydajności, sprawności wyjściowej i wejściowej, jakości zasilania i stabilności termicznej.

Zalety falowników

Produkt firmy GoodWe zajął pierwsze miejsce, potwierdzają tym samym zalety serii falowników, wśród których można wymienić:

1. Wydajność: falownik może osiągnąć maksymalną wydajność MPPT 99,9% i jest wyposażony w dwa MPPT, co czyni go liderem wśród inwerterów jednofazowych.

2. Maksymalna moc wejściowa: Seria EH jest pierwszym jednofazowym inwerterem na rynku, kompatybilnym z dwustronnymi modułami szkło – szkło, co pozwala osiągać wielkość prądu wejściowego 12.5 A na połączenie. Pozwala to również na przewyższenie o 35% DC, aby w pełni zmaksymalizować pojemność.

3. Maksymalna moc wyjściowa: inwerter EH jest w stanie poprawić możliwości wyjściowe AC, generując więcej energii dzięki swojej zdolności do podtrzymywania 1,1 mocy znamionowej przez dłuższy czas.

Oprócz swojej wysokiej wydajności, seria ta oferuje klientom możliwość rozbudowy do pełnego rozwiązania magazynu energii poprzez zakup kodu aktywacyjnego. Co więcej, fakt, że przejście z sieci na PV zajmuje mniej niż 10 sekund, pomaga użytkownikom uniknąć kosztownego pobrania mocy z sieci. Urządzenie jest wyposażone w automatyczną funkcję UPS, a jedną z jego unikalnych cech jest możliwość ciągłego zasilania dużych obciążeń nawet w trybie back-up. Należy też wspomnieć, że kable podłączeniowe już są uprzednio zmontowane, co znacznie skraca czas samej instalacji. Złącze AC Plug & Play sprawia również, że obsługa i konserwacja są wyjątkowo wygodne.
Trzy wyróżniające cechy kluczowe serii EH – to 30% przewyższenie po stronie DC, wyjątkowa i unikalna funkcja UPS oraz kompatybilność z kilkoma markami akumulatorów wysokiego napięcia, w tym BYD.

Seria MT – inwerter C&I

Firma GoodWe przeszła długą drogę w segmencie C&I, rozszerzając swoje portfolio o produkty do 136 kW i do 12 MPPT. W tegorocznym konkursie TÜV Rheinland seria MT (50-80 kW) znalazła się na szczycie listy dzięki swojej wysokiej wydajności, możliwości przewyższenia wejściowego DC o 50% i przeciążeniu o 15% mocy wyjściowej AC. Inwerter MT jest wyposażony w cztery MPPT i jest zdolny do pracy w temperaturze do +50 C. Oferuje ona opcjonalną komunikację PLC.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Pan Huang Min wspomniał, że mimo wielu wyzwań, rok w rok, firma GoodWe dostarcza wysokiej jakości falowniki, począwszy od tych mających zastosowanie w obiektach mieszkalnych, oferujących magazynowanie energii, C&I po znajdujących odbiorców pośród operatorów energetycznych. Spójność i wszechstronność były i są najważniejszymi atutami firmy GoodWe i jej głównym wkładem w trwającą transformację energetyczną.

GoodWe

producent falowników