Falownik GoodWe został odznaczony przez pv-magazine w konkursie „Best Inverter Award” 2020. Falownik z serii A-ES został wybrany najlepszym falownikiem roku!

Seria A-ES

Seria A-ES to innowacyjne rozwiązanie GoodWe, będące odpowiedzią na sukcesy falownika do magazynowania energii ES. Rozwiązanie jest dostosowane do specyficznych wymagań rynku Stanów Zjednoczonych.

Falownik z serii A-ES, źródło: GoodWe

Falownik jest rozwiązaniem dostosowującym się do ewentualnej awarii sieci. Jego kompleksowa funkcjonalność została zaprojektowana w taki sposób, by zwiększyć zużycie własne. Jest dostępny w zakresie mocy 5 i 10 kW i posiada aż 4 MPPT. Dzięki zasilaczowi awaryjnemu UPS, może zapewnić całą moc, jakiej właściciele domów mogą potrzebować w sytuacjach awaryjnych. Falownik posiada możliwości przewymiarowania o 50%, a także posiada funkcję ZERO EXPORT.

Wyrazy uznania

Nagroda za najlepszy falownik przyznana GoodWe przez pv-magazyn, jest wyrazem uznania dla wysiłków firmy oraz za osiągnięcia w zakresie badań i rozwoju, które są widoczne w nowych produktach. GoodWe wykazuje się elastycznością w zakresie szybkiego uczenia się i dostosowywania do zróżnicowanych warunków na różnych rynkach świata. GoodWe może się poszczycić jednym z najbardziej kompleksowych portfolio falowników, a obecnie ich produkty obejmują praktycznie wszystkie segmenty rynku.

Nagroda dla GoodWe za najlepszy falownik, źródło: GoodWe

Przewaga GoodWe polega na zespole badawczo-rozwojowym złożonym z około 200 pracowników naukowych zajmujących się energetyką słoneczną. Firma osiągnęła pozycję lidera w złożonym i rozwijającym się segmencie rynku magazynowania energii. Zespół jest tajną bronią GoodWe nie tylko w przypadku patentów i nagród, ale także przy powiększaniu dużej sieci klientów na całym świecie.

Nowy produkt na rynku

Aspektem, który należy podkreślić jest to, że falownik GoodWe wybrany jako zwycięzca tegorocznej edycji konkursu na najlepszy falownik, jest nowym produktem w Stanach Zjednoczonych, czyli na rynku, na którym firma właśnie rozpoczyna swoją działalność.

Rozwój A-ES stanowi mocny dowód na to, że GoodWe jest gotowy opuścić swoją strefę komfortu, aby rozpocząć rozwój innowacyjnych produktów na nowych rynkach, pełnych możliwości i wyzwań. Przed wejściem na rynek amerykański, zespół badawczo-rozwojowy poświęcił miesiące pracy na jego zrozumienie z technologicznego, regulacyjnego i końcowego punktu widzenia, a A-ES to tylko krystalizacja tych wysiłków .

Rok 2020 – co dalej?

Rok zaczyna się optymistycznie dla globalnego przemysłu słonecznego. Według najnowszej prognozy, IHS przewiduje, że w 2020 r. na całym świecie zostanie zainstalowanych ponad 140 GW nowej energii słonecznej. Niestety, rok zaczął się także od niezliczonych dowodów na to, że kryzys klimatyczny osiąga niebezpieczne rozmiary. W tym samym momencie, warto przypomnieć sobie o celu jakim jest opracowanie lepszych technologii słonecznych, aby uczynić nasz świat bardziej zrównoważonym.

Redakcja GLOBEnergia