JinkoSolar Holding Co., renomowany producent modułów słonecznych ogłosił, że firma dostarczyła 5 MW modułów fotowoltaicznych do Juwi Hellas S.A. do użytku w projekt Mesokomo w północnej Grecji.

Nowe możliwości!

Projekt został pomyślnie podłączony do sieci w grudniu 2018 r. i jest własnością ETVA VIPE S.A.

JinkoSolar

Farma fotowoltaiczna Mesokomo

Frank Niendorf, dyrektor generalny JinkoSolar w Europie, podkreślił, że Juwi jest bardzo ważnym europejskim klientem. Dostarczenie 5 MW modułów od JinkoSolar było sposobnością, aby rozszerzyć partnerstwo firmy z Juwi Hellas w Grecji.

Grecja wykazuje duży potencjał wzrostu, a projekt Mesokomo pokazuje, jak silną reputację na rynku ma JinkoSolar’s. Współpraca między chińskim producentem i Juwi może otworzyć nowe możliwości dla obu stron.

To nie pierwsza taka inwestycja w Grecji!

W grudniu informowaliśmy, że Juwi Hellas SA podpisała umowę z ATEN Energy SA, należącą do grupy spółek Hellenic Petroleum SA. Projekt ATEN jest pierwszym systemem 1500 V prądu stałego w Grecji.

Projekt ATEN to jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Grecji. Farma została zbudowana w ciągu zaledwie trzech miesięcy przez juwi Hellas SA. JinkoSolar był dostawcą 9 MW modułów fotowoltaicznych do projektu.

O firmie

JinkoSolar to światowej sławy producent modułów słonecznych. JinkoSolar zatrudnia ponad 12000 pracowników w 6 obiektach produkcyjnych na całym świecie. Firma dystrybuuje swoje produkty, rozwiązania i usługi zróżnicowanej, międzynarodowej bazie klientów użytkowych, handlowych i mieszkaniowych w ponad 80 krajach na całym świecie.

JinkoSolar zbudował pionowo zintegrowany łańcuch wartości produktów słonecznych z roczną wydajnością 9,2 GW dla wlewków krzemowych i płytek, 6,5 GW dla ogniw słonecznych i 10 GW dla modułów słonecznych, na dzień 30 września 2018 r.

Redakcja GLOBEnergia