Greenpower: dawka wiedzy i nowości

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

greenpower

Ruszyła już rejestracja na targi Expopower i Greenpower (13-15 maja, Poznań).

Na stronie www.mtp24.pl można już odebrać bezpłatny bilet wstępu. Bilet obowiązuje na wszystkie wydarzenia podczas targów. A co dokładnie czeka nas podczas najbliższej edycji Greenpower?

Na ekspozycji majowych targów w Poznaniu wystawcy zaprezentują m.in.: rozdzielnice w izolacji gazowej, zestawy fotowoltaiczne do podgrzewania wody, mikrofalowniki czy monitoringi instalacji PV, a także rozdzielnice w izolacji gazowej, programy do projektowania instalacji odgromowych, przyrządy do pomiaru strat dielektrycznych, detektory termoluminescencyjne, mobilne systemy pomiarowe przekładników napięciowych i trójfazowe przekładniki prądu. Przedstawienie tak zróżnicowanej gamy produktów w jednym miejscu możliwe jest dzięki uzupełnieniu Greenpower o odbywające się równolegle targi Expopower.
Nowinki z branży OZE
Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla gości targowych. Jedną z nowości wystawców jest PV monitoring device, firmy Solar-Log ™. Produkowany przez Solare Datensysteme GmbH, który to jest liderem na rynku monitoringu PV. System ten, z zaletą "Made in Germany", jest kompatybilny z większością falowników dostępnych obecnie na rynku. ABB Sp. z o.o. promować będzie kompaktowa rozdzielnicę w izolacji gazowej ELK-3/420C. Firma ABB jest autorem wielu innowacji w zakresie technologii rozdzielnic izolowanych gazem. Nasza najnowsza seria rozdzielnica ELK-3 kompakt dla 420 kV została opracowana, by pokonać różne bariery związane z osiągami.

Energia wydarzeń

Podczas targów Greenpower również zaplanowano szereg konferencji z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, m.in. już pierwszego dnia targów, we wtorek 13 maja, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, zachęcają do udziału w seminarium sektora OZE w ramach projektu europejskiego: Keep on Track! Monitoring realizacji założeń pakietu klimatyczno-energetycznego UE w Polsce.
Również na ten dzień planowane jest II Forum Fotowoltaika dla każdego, które już po raz drugi organizowane jest przez MTP oraz redakcja miesięcznika „Czysta Energia”. Partnerem tego wydarzenie jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki.

Także pierwszego dnia targów Greenpower odbędzie się seminarium pt. „Ochrona odgromowa i przepięciowa prosumenckich instalacji fotowoltaicznych (PV)”. Tu dowiemy się o zagrożeniach dla instalacji PV spowodowane bezpośrednimi i pobliskimi wyładowaniami piorunowymi, ochronie przed przepięciami w obwodach DC instalacji PV i ochronie przepięciowej w obwodach przesyłu informacji oraz zapewnieniu bezpiecznego odstępu izolacyjnego (system przewodów izolowanych HVI).

W środę (14 maja) Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej proponują zwiedzającym oraz wystawcom, uczestnictwo w seminarium: „Biogazownie rolnicze – bezpieczne źródło energii w Twojej gminie!” oraz „Prosument – własna energia dla biznesu i domu. Uwarunkowania, technologie, finansowanie”. Natomiast redakcja miesięcznika „Czysta Energia” wraz z MTP oraz partnerem konferencji Wielkopolską Agencją Zarządzania Energią zaprasza na konferencję pt. „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”.
Ostatniego dnia targów Greenpower, czyli 15 maja, z uwagi na darmowy w tym dniu wstęp na teren targów dla uczniów i studentów, zaplanowano seminarium „Młodzi na rynku pracy OZE”.

Pełny program na www.greenpower.mtp.pl