Witamy gorąco w czerwcu!

Dla branży fotowoltaicznej czerwiec w tym roku widnieje pod znakiem targów Intersolar Europe 2018. To międzynarodowe targi skierowane do podmiotów działających w branży solarnej oraz współpracujących z nimi partnerów.

Od momentu założenia, stały się ono najważniejszym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej.

Na liście wystawców jest obecnie 856 firm, w tym 3 z Polski. Dla porównania, w 2017 roku było ich 1099, w tym 8 z Polski. Co nowego na tej edycji targów? Jak zmieniają się targi – oczami wystawców gości? Zapytaliśmy o to!

Instalacje PV realizowane przez gminy. Problemy i ich rozwiązania

Dynamiczny przyrost liczby i mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych jest zapewne zasługą programów, czy to parasolowych, czy grantowych, dofinansowujących instalacje fotowoltaiczne, organizowanych przez gminy. Ta sytuacja jest bardzo obiecująca i jak nabardziej pozytywna. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na takim etapie zainteresowania instalacjami moga pojawić się liczne pytania i związane z nimi problemy – organizacyjne i techniczne.

O wyzwaniach, przed jakimi stoją inwestorzy oraz gminy uczestniczące w tego typu projektach i o sposobach rozwiązywania tych problemów rozmawiamy z Michałem Maroną – Technical Sales Manager w firmie SolarEdge.

Co to jest optymalizator mocy?

Optymalizatory mocy to urządzenia elektroniczne montowane przy modułach fotowoltaicznych lub w puszkach połączeniowych modułów, których zadaniem jest wymuszanie pracy w punkcie mocy maksymalnej na poziomie pojedynczego modułu. Jak działa i jakie efekty przynosi? Odpowiada Bogdan Szymański!

Serwis – mocna strona producenta!

Moment sprzedaży urządzenia jest dla firmy Viessmann początkiem współpracy z Klientem. Jako lider w zakresie nowoczesnych technologii grzewczych, Viessmann wspiera swoich Klientów, oferując profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy – począwszy od wyboru systemu grzewczego, poprzez jego zakup, aż po długoletnią eksploatację. Zobacz, czy warto serwisować instalację z Viessmann!

Hot Points Club – najgorętszy program dla instalatorów

Galmet uruchomił najgorętszy program partnerski w branży. Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. Instalatorze! Sprawdź co zrobić, by wziąć udział w akcji!

W radarze rynku sporo nowości! Promocyjne oferty na letni serwis techniczny systemów grzewczych, nagrody i nowe produkty w ofercie firm!

Dawka termalnych newsów!

Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia letnich wakacji! Wielu urlopowiczów za cel wypraw obierze Słowację, gdzie wszelkiego rodzaju kąpieliska i aqua parki termalne przygotowały liczne promocje!

W czerwcowym przeglądzie informacji dotyczących basenów termalnych przedstawiamy ofertę naszych południowych sąsiadów na najbliższy, letni czas!

Lit odzyskiwany z wody geotermalnej!

Lit wykorzystywany jest na szeroką skalę jako dodatek do szkła i ceramiki żaroodpornej, wytrzymałych stopów wykorzystywanych m.in. w lotnictwie, ogniwach litowych oraz akumulatorach litowo – jonowych a także jako składnik smarów. Jak go odzyskiwać z wód geotermalnych?

Grilluj bezpiecznie!

Nie wszyscy mają świadomość, że smog to nie tylko domena miesięcy zimowych, ale letnich też. I co więcej, przyczyną letniego zanieczyszczenia powietrza niekoniecznie są spaliny samochodowe.
Czy tak przyjemny sezon grillowy, rozpoczynany najczęściej w długi majowy weekend może być poważną przyczyną zanieczyszczeń powietrza? Co spalamy pod grillowymi rusztami? Które z paliw grillowych są najbezpieczniejsze? I w końcu – jak je wybierać i spalać, by grillowanie było nie tylko przyjemne ale też zdrowe?

Oddajemy do lektury gorący, czerwcowy numer!
Polecam!


Czytaj całe wydanie – TUTAJ

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore

  GooglePlay

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia