Aktualności Aktualności

Grudniowa GLOBEnergia+ już jest!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Witamy w grudniu!

To już ostatnie wydanie naszego miesięcznika w 2017 roku!

Zima za chwile pewnie zaatakuje. Wraz z zimą, niemal jak bumerang powraca temat smogu i zanieczyszczeń powietrza! Wiele osób zastanawia się nie tylko jak ograniczyć emisję szkodliwych substancji z własnego gospodarstwa domowego, ale przede wszystkim – jak ochronić się w domu przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. W celu ochrony pomieszczeń przed pyłami będącymi składnikiem smogu stosuje się oczyszczacze powietrza. Warto jednak pamiętać, że również rekuperacja (wentylacja mechaniczna) zapewnia częściową ochronę przed zanieczyszczeniami. Polecamy artykuł na ten temat właśnie!

W tym wydaniu mamy dla Was sporo informacji o pompach ciepła – tych indywidualnych, jak i tych komercyjnych. W tym numerze również sporo informacji o polskich produktach. Firma Spirvent chwali się patentem na falownik Wolta, a firma Galmet prezentuje nowy, inteligentny kocioł na pellet. Viessmann opowiada o nowej inwestycji w fabryce firmy Velux.

Jak co miesiąc polecamy RADAR RYNKU, w którym zebraliśmy najciekawsze wydarzenia z branży, z ostatniego miesiąca.

W temacie geotemii polecamy materiał o odzysku minerałów z wód termalnych. Firma „PurLucid” opracowała nową metodę filtracji wysokotemperaturowej do oczyszczania solanek geotermalnych oraz związaną z nią metodę ekstrakcji zawartych w wodzie metali i minerałów.

Portal Termalni.pl zaprasza Państwa na przegląd atrakcji, jakie kompleksy basenów termalnych w Polsce przygotowały dla najmłodszych Gości. Tylko u nas w jednym artykule znają Państwo zestawienia atrakcji dla dzieci oraz cen biletów.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Życzymy miłej lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore
GooglePlay