Gruntowe pompy ciepła do każdego zastosowania

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Alterra Hydro-Tech zdjęcie główne

Szeroka gama produktów do każdego zastosowania

Wszystkie systemy są w stanie podać wysoką temperaturę na zasilaniu - w ten sposób doskonale nadają się do przygotowania c.w.u. oraz do budynków modernizowanych. Urządzenia mogą być w dowolnym momencie połączone z innymi źródłami ciepła oraz systemami, np. instalacją solarną, fotowoltaiczną czy wentylacją. Instalatorzy mają wybór: decydują, czy zaoferować klientowi urządzenie z fabrycznie zintegrowaną hydrauliką, czy zaplanować i zamontować dobrany indywidualnie system.

Wyjątkowo cicha, ledwie słyszalna praca

Dzięki wysokiej jakości pompy ciepła, zoptymalizowanej pod kątem wygłuszenia i podwójnej izolacji akustycznej, osiągniętej dzięki systemowi „urządzenie w urządzeniu”, uzyskano wyjątkowo niski poziom głośności. Nawet lodówka jest głośniejsza niż pompa ciepła alterra. To proste rozwiązanie dla instalatora w sytuacjach, gdy projekt zakłada szczególnie ostre kryteria głośności.

Wersje z regulacją mocy o wysokiej wydajności

Na rynku dostępne są już pompy ciepła powietrze/woda z regulacją mocy. Wykorzystując zalety tej technologii w pompach gruntowych, alpha innotec w ramach serii alterra oferuje teraz także gruntowe pompy ciepła z regulacją mocy. Dobrze sprawdzają się one przy zmiennym zapotrzebowaniu na ciepło, ponieważ zapewniają wymaganą ilość ciepła, a ich cechą szczególną jest wysoki poziom wydajności (SCOP – seasonal performance factor, sezonowy współczynnik wydajności). Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji pracy systemu grzewczego z dowolnego miejsca za pośrednictwem sieci domowej i Internetu, dzięki dostępowi poprzez aplikacje mobilne. Pompy charakteryzują się rownież wysoką efektywnością pracy, COP = 5,00 i więcej, co pozwala również generować dodatkowe oszczędności.

Od lewej: centrala cieplna WZS 4–12 kW, wersje z regulacją mocy WZSV 2–16 kW, kompaktowa pompa ciepła SWC 4–19 kW, wersje z regulacją mocy SWCV 2–16 kW i pompa ciepła SW 4–30 kW

Źródło:

Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin logo