Czym charakteryzują się moduły typu PERC?

To, co różni moduły typu PERC od klasycznych, to posiadanie tak zwanego reflektora mocy. Jest to dodatkowa warstwa aluminiowej powłoki z laserowo wyciętymi otworami, która powoduje, że światło przenikające płytkę krzemową jest powtórne do niej kierowane.

Komentarz dyrektora REC

Grupa REC stwierdziła, że wyrok ten w pierwszej instancji nie był prawomocny.

Podstawą tej decyzji sądu jest interpretacja odpowiedniego roszczenia patentowego, które naszym zdaniem jest nieprawidłowe. Jesteśmy przekonani, że decyzja Sądu Okręgowego w Düsseldorfie zostanie zmieniona w postępowaniu odwoławczym przez Sąd Apelacyjny. LIczymy na to, że patent zostanie unieważniony w toczącym się postępowaniu w Europejskim Urzędzie Patentowym – powiedział Dyrektor zarządzający REC Solar EMEA

Jaki jest trend wśród sprzedaży modułów REC Group?

Według REC Group sprzedaż modułów fotowoltaicznych w Unii Europejskiej podążać będzie w kierunku wyższej wydajności, którą ma zapewnić seria “N-Peak” oraz ogniwa heterozłączowe “Alpha”. Produkty te nie są objęte postępowaniem sądowym prowadzonym przez Hanwha Q CEELS.

Innowacyjna technologia N-Peak

Przyjrzyjmy się na chwilę modułom N-Peak. Jak dobrze wiemy ogniwa fotowoltaiczne zawierają złącze p-n. Półprzewodnik typu p jest krzemem z niewielką domieszką boru, półprzewodnik n z kolei powstaje na skutek zmieszania krzemu z fosforem.Ogniwa REC N-Peak charakteryzują się dominacją krzemu typu n, co jest pewnego rodzaju innowacją ponieważ, jak dotąd, powszechne było stosowanie ogniw typu p ze względu na niższe koszty produkcyjne.

Sporów ciąg dalszy

REC Group nie pozostała dłużna Q CEELS. Firma niedawno złożyła pozew o naruszenie patentu, który dotyczył technologii dzielonych ogniw i skrzynki przyłączeniowej.

Opracowano na podstawie: pv-tech.org/

Redakcja GLOBEnergia