To miasteczko portowe na śródziemnomorskiej wyspie jest bardzo malownicze. Mieszkańcy, których nadal mieszka tu prawie 7000, widzą to jednak nieco inaczej: wiekowe miasto stało się już bardzo niewygodne – jest to jedno z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie.

Budowa nowego budynku parlamentu miała wprowadzić powiew „świeżego powietrza” i stała się wielkim wydarzeniem, tym bardziej, że projekt opracował sam Renzo Piano.
Włoski architekt, laureat Nagrody Pritzkera – najwyższej nagrody przyznawanej architektom, którego w uznaniu zasług, w 2013 r., prezydent Giorgio Napolitano mianował „Dożywotnim Senatorem”, zaprojektował obiekt o zapierającej dech w piersi architekturze, który jednocześnie miał sprostać wymaganiom stawianym budynkom niskoenergetycznym. Opracowano więc zrównoważony system oparty na trzech rewersyjnych gruntowych pompach ciepła Dimplex.
Zakłada on grzanie i chłodzenie jednym systemem oraz wykorzystanie ciepła odpadowego. Od 2014 roku w budynku Parlamentu Malty jest zawsze przyjemnie chłodno bez względu jak bardzo gorąca prowadzona jest tam dyskusja.
Rewersyjne, gruntowe pompy ciepła Dimplex to doskonałe rozwiązania w zakresie średniej lub dużej mocy, tak aby instalacja grzewcza mogła być wykorzystana do ogrzewania oraz chłodzenia. Oferta obejmuje zarówno uniwersalne modele serii SI 30-75TER+ o mocy 30 lub 75 kW, jak i wysokowydajny model SI 130TUR+ o mocy 130 kW.


Na spotkanie z firmą Dimplex zapraszamy już w dniach 30-31 marca podczas Targów ENEX do strefy Pasażu Energetycznego GLOBEnergia.
STOISKO DIMPLEX –  Hala E, E-99