Koreański producent ogniw słonecznych ogłosił plany wybudowania fabryki ogniw fotowoltaicznych która ma kosztować 315.54 milionów dolarów. Obiekt będzie znajdować się w Jincheon w Korei Południowej.

 
Moc wytwórcza fabryki ma sięgnąć 1,5 GW, więc wzmocni ona znacznie moc produkcyjną firmy Hanwha.
 
Gdy budowa fabryki zostanie zakończona, firma Hanwha Q Cells będzie mieć globalną  moc produkcyjną na poziomie 5.2 GW.  Hanwha Q Cells również potwierdziła, że podwoi zdolność produkcyjną innych istniejących już fabryk ogniw. 
Grupa poinformowała, że plany rozwoju już dawno otrzymały zielone światło. Spółka stara się zwiększyć swój udział na rynku fotowoltaicznym otwierając na szeroką skalę sprzedaż z USA.
 
Posiadanie dodatkowych centrów produkcyjnych zapewni stabilny rozwój firmy i pokazuje, że firma jest przygotowana na nadchodzącą erę energetyki słonecznej. 
Wyraźnie słoneczne spory między firmami miały wpływ na to, by lokalizować fabrykę właśnie w kraju, który nie ma nałożonych środków antydumpingowych. Hanwha Q Cells korzysta jeszcze z dawnych fabryk w Chinach, ale cenniki po których produkty można eksportować do Europy i USA są nieatrakcyjne.  
 
Przypomnijmy, że zeszłotygodniowe ogłoszenie wydane przez Komisję Europejską, otworzyło śledztwo w sprawie omijania ceł antydumpingowych nałożonych na produkty przywożone do Europy z Chin, Tajwanu i Malezji. 
 


 
Źródło: PV-magazine.com