Trójfazowy wysokonapięciowy falownik hybrydowy GoodWe z serii ET jest dostępny w klasach mocy od 5kW do 10kW. Produkt jest kompaktowy i lekki, o maksymalnej sprawności 98,2%, wyposażony w funkcję zasilania awaryjnego (UPS), zasilania rezerwowego (backup), funkcje ładowania AC oraz system komunikacji EMS z otwartym protokołem.

Aby w pełni zmaksymalizować swoją wydajność podczas ekstremalnych upałów i mrozów, seria ET pozwala na przewymiarowanie po stronie prądu stałego na poziomie 30%, a szeroki zakres napięcia akumulatora (180V – 600V) zapewnia użytkownikom jeszcze większą elastyczność i kompatybilność z akumulatorami wiodących producentów.

Falowniki te posiadają zintegrowaną funkcję bezprzerwowego zasilania (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, zapewniając tym samym maksymalną energooszczędność w czasie, kiedy sieć jest aktywna oraz niezależność i bezpieczeństwo w przypadku zakłóceń lub awarii w systemach elektroenergetycznych. W porównaniu z funkcją EPS (ang. Emergency Power Supply), UPS jest znacznie lepiej przystosowana do odbiorników indukcyjnych, takich jak klimatyzatory, lodówki i pompy ciepła, gwarantując nieprzerwane zasilanie w czasie awarii sieci, i jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Na czym polega różnica pomiędzy funkcją UPS a EPS?

UPS (funkcja bezprzerwowego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania do podłączonych odbiorników w ciągu 10 milisekund. Funkcja UPS zapewnia ciągłość zasilania i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej.
EPS (funkcja awaryjnego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania w ciągu 5-10 sekund. Korzystając z funkcji EPS odbiorniki są bardziej narażone na utratę napięcia.

Kompaktowe wymiary (415x516x160 mm) i niewielka waga (25kg) falownika zdecydowanie ułatwiają jego montaż i eksploatację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki systemowi chłodzenia, który jest oparty na technologii naturalnej konwekcji, inwertery serii ET charakteryzują się cichą pracą (<30dB) i długą żywotnością.

Polska przechodzi fotowoltaiczną rewolucję. Już ponad 300 tys. odbiorców korzysta z energii słonecznej oraz prosumenckiego rozliczenia energii oddanej do sieci. Następnym krokiem w rozwoju rynku będzie zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa nieprzerwanych dostaw energii w momencie awarii sieci energetycznej wraz z optymalizacją wykorzystania produkowanej energii w domu. Już dzisiaj jesteśmy zależni od energii elektrycznej w znacznym stopniu. W przyszłości w związku z rosnącym wykorzystaniem energii elektrycznej w celu zapewnienia ciepła ta zależność będzie się pogłębiać, wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła, mat grzewczych i innych podobnych urządzeń. GoodWe jest liderem na globalnym rynku falowników hybrydowych, które są już dostępne u naszych partnerów w Polsce – mówi Daniel Moczulski, CEE Territory Manager GoodWe.

Najważniejsze zalety falowników hybrydowych GoodWe Serii ET:

  1. Kompatybilność z wysokonapięciowymi akumulatorami wiodących producentów
  2. Funkcja bezprzerwowego zasilania – przełączanie z trybu ON-GRID do BACK-UP w ciągu 10 ms
  3. Elastyczne zastosowanie poprzez możliwość konfiguracji większej liczby modułów (np. inwerter GW10K-ET pozwala na połączenie 13kW modułów fotowoltaicznych)
  4. Naturalna konwekcja (bez wentylatora) = cicha praca (<30dB) = długa żywotność
  5. IP65 – wysoki stopień ochrony
  6. Zdolność przeciążeniowa w ciągu 60s wynosi 165-200% prądu znamionowego
  7. Inteligentny system zarządzania: falownik w celu szybkiej konfiguracji ma wstępnie ustawionych kilka praktycznych trybów pracy. Istnieje możliwość zmiany ustawień przez użytkownika
  8. Łatwy montaż: kompaktowe wymiary, niewielka waga, wszystkie elementy znajdują się w jednym opakowaniu
  9. Bezpłatny monitoring: SEMS Portal (w wersji polskiej); zarządzanie i konfiguracja falownika za pomocą aplikacji
  10. Lokalny serwis i wsparcie techniczne: Europejskie centrum naprawcze znajduje się w Polsce, a wsparcie techniczne oraz opiekę serwisową zapewnia zespół polskojęzycznych specjalistów

GoodWe

producent falowników