Hybrydowy zawrót głowy w Solfinity – nawet 21% zniżki na magazyny energii
Czym różnią się systemy hybrydowe oferowane przez różne marki? Co zyskuje prosument decydując się na magazyn energii i na jakie dofinansowanie może liczyć w ramach programu Mój Prąd 5.0? Gdzie odbyć szkolenie, pozwalające poznać i montować magazyny czołowych producentów? Wszystkie najważniejsze informacje, których potrzebujesz, by sprzedawać magazyny energii, znajdziesz w Solfinity. Teraz zestawy objęte są promocją do -21%!

Podziel się
przystosowane do tak dużej liczby przyłączy elektroenergetycznych, stąd coraz częstsze wyłączenia. Rozwiązaniem jest popularyzacja indywidualnych magazynów energii, zamiast traktowania sieci jak wirtualnego, wspólnego magazynu. Dlatego też, podobnie jak w poprzednich edycjach, Mój Prąd 5.0 przewiduje dofinansowanie na technologię magazynowania energii udzielając dopłat w wysokości nawet 16 000 złotych.
– Tegoroczna edycja programu Mój Prąd szczególnie promuje inwestycje w magazyny energii, dzięki czemu ich zakup do mikroinstalacji jest w zasięgu znacznie większej liczby osób niż dotychczas. Dofinansowanie zakłada nawet 16 000 zł na magazyn energii oraz do 3000 zł na HEMS (Home Energy Managment System), odpowiadający za zarządzanie energią elektryczną w gospodarstwie domowym. Zastosowanie odpowiedniego systemu HEMS/EMS umożliwia zoptymalizowanie współpracujących ze sobą instalacji PV i magazynu energii, poprawiając tym samym rentowność inwestycji – mówi specjalista ds. magazynowania energii w Solfinity Mikołaj Mikulski.
Rozwój rynku magazynów energii zrodził potrzebę edukacji branży i poszerzenia kompetencji instalatorów. 13-letnie doświadczenie w sprzedaży tej technologii pozwala Solfinity wspierać swoich klientów zarówno na etapie koncepcji projektowania, doborze, podłączeniu i konfiguracji rozwiązań, jak również w zakresie szkoleń on-line i stacjonarnych, przeprowadzanych pod szyldem Solacademy. Szkolenia posiadają certyfikację renomowanych producentów systemów hybrydowych, takich jak Hypontech, Sofar czy Victron Energy.
Magazyny energii pod różne potrzeby
Znajomość nowych technologii i ich wybór spośród bogatych ofert producentów oraz wiedza i umiejętności, które na bieżąco należy aktualizować, aby podążać za rynkowymi trendami i nie pozostać w cieniu konkurencji – to kilka wyzwań, przed którymi stają dziś instalatorzy. Czasochłonnym i skomplikowanym zadaniem jest skomponowanie odpowiedniego zestawu, zgodnego z potrzebami przyszłego użytkownika, z uwzględnieniem wielu zmiennych, jak np. kompatybilność urządzeń różnych producentów. Aby ułatwić pracę instalatorów, spółka Solfinity stworzyła gotowe zestawy składające się z komponentów czołowych producentów jak Pylontech, Hypontech, Kehua czy Sofar. W ramach akcji Hybrydowy zawrót głowy, zostały dobrane w taki sposób, aby każdy odpowiadał na nieco inne potrzeby, możliwości finansowe użytkownika końcowego czy wielkość dostępnej przestrzeni dla magazynu energii.

Specjalista ds. magazynowania energii w Solfinity Mikołaj Mikulski wymienia podstawowe różnice między urządzeniami objętymi akcją promocyjną:
– Proponowane przez nas zestawy są zróżnicowane, tak by odpowiadać na różne potrzeby klientów. Np. zestaw złożony z inwertera hybrydowego Hypontech i baterii Pylontech jest idealny do zastosowania w mikroinstalacjach, których właściciele oczekują sprawdzonych rozwiązań od czołowych producentów podzespołów i szybszego zwrotu z inwestycji. Zaletą falownika Hypontech jest też wyjątkowo niskie napięcie startu wynoszące 145 V, dzięki czemu instalacja zaczyna pracę wcześniej, w konsekwencji pracując dłużej. Natomiast iStoragE Kehua zwraca uwagę użytkowników ceniących kompaktowy, atrakcyjny design rozwiązania typu All-in-One oraz wysoką mocą w trybie backup. Technologia Kehua umożliwia rozbudowę magazynu o dodatkowe moduły bez ograniczeń czasowych za sprawą wysokonapięciowych baterii łączonych równolegle. W obu przypadkach użytkownicy docenią prostotę i przejrzystość aplikacji, pozwalających na stałą kontrolę pracy.
Dystrybutor proponuje również zestawy Sofar – inwerter hybrydowy HYD i dwie baterie do wyboru – BTS 5K lub GTX3000. Wybór tych rozwiązań zapewnia użytkownikowi końcowemu: wysoką jakość urządzeń, przyjazny interfejs oraz wysoką moc, jaką można uzyskać z baterii. W przypadku BTS 5K istnieje możliwość zwiększenia pojemności magazynu poprzez dodanie kolejnych modułów baterii na przełomie wielu lat użytkowania. Natomiast GTX3000 skierowany jest do prosumentów domowych oraz przemysłowych, dzięki możliwości równoległego połączenia do 10 falowników można z łatwością obsłużyć instalację o mocy nawet 200 kW i zbudować magazyn energii o pojemności 200 kWh.
Wyzwaniem w codziennej pracy instalatora może być też dobór odpowiedniej pojemności magazynów energii. Łatwo jest ją przewymiarować, co generuje znacznie wyższy koszt inwestycji, a równocześnie bardzo nieznacznie podnosi autokonsumpcję. W tej kwestii z pomocą przychodzi Zespół Systemów Magazynowania Energii w Solfinity.
Teraz wszystko znajdziesz w jednym miejscu
Pragnąc zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie, Solfinity stworzył akcję Hybrydowy zawrót głowy, która odpowiada na najczęstsze wyzwania stojące przed firmami montującymi instalacje PV z magazynami energii, a także w ramach której zestawy dostępne są w niższej cenie. Wejdź na stronę Hybrydowy Zawrót Głowy i znajdź odpowiedź na swoje pytania!
Materiał sponsorowany