Aktualności Aktualności

Hypontech: Niewielkie wymiary, duże możliwości

Zdjęcie autora: Soltec

Soltec

Dystrybutor komponentów fotowoltaicznych

Sprawdzone rozwiązania

Inżynierowie Hypontecha wiedzą, że sukces oparty jest na mocnych fundamentach. Dlatego do budowy inwerterów użyto solidnych podzespołów od renomowanych producentów. Pod obudową tego falownika znajdują się elementy dostarczone przez Stäubli, Santon czy Texas Instruments. W urządzaniach o mocy do 11 kW system chłodzony jest za pomocą radiatora, a nie wentylatora. Dzięki temu inwerter pracuje bardzo cicho (do 25 dB).

Wydajność i efektywność

Falowniki tej marki doskonale sprawdzą się również w instalacjach wyposażonych w moduły o większej mocy. Dlaczego? W tych inwerterach maksymalny prąd wyjściowy wynosi nawet 26 A na każde z dwóch niezależnych wejść MPPT. Oznacza to, że dopóki natężenie prądu ze wszystkich paneli w instalacji nie przekroczy tej wartości, urządzenie nie ograniczy produkcji.
Znakiem rozpoznawczym wydajnego falownika jest również jego sprawność. Hypontech imponuje także pod tym względem, a wynik przekraczający 98% zdecydowanie wyróżnia go na tle konkurencji.

Niska masa, poręczna budowa

Parametry techniczne są bardzo istotne, ale podczas instalacji kluczowa jest niska masa oraz łatwa konfiguracja. Przemyślana konstrukcja sprawia, że falowniki do mocy 11 kW ważą zaledwie 14 kg. W połączeniu z niewielkimi wymiarami powstał inwerter, którego montaż nie jest kłopotliwy i czasochłonny. Również konfiguracja nie powinna przysporzyć kłopotów żadnemu instalatorowi. Stopień ochrony IP65 sprawia, że falownik może pracować na zewnątrz budynku. Należy jednak pamiętać, aby wybrać mało nasłonecznione miejsce, niedostępne dla śniegu i deszczu.

Pełny monitoring

Po montażu falownika istnieje możliwość dokładnej obserwacji jego pracy, dzięki dostępnej w języku polskim, dedykowanej aplikacji HiPortal.

Z aplikacją HiPortal każdy instalator na bieżąco sprawdzi wszystkie parametry, takie jak napięcie po stronie AC oraz DC. Podłączenie inwertera do sieci Wi-Fi pozwala również na zdalną zmianę ustawień urządzenia. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ umożliwia ograniczenie częstych dojazdów do klientów, u których została przeprowadzona instalacja. Nowe rozwiązania technologiczne pozwalają nie tylko na zdalny monitoring oraz diagnostykę pracy inwertera, ale również na usunięcie części usterek.

Wsparcie techniczne

Hypontech dba o swoich klientów również po dokonaniu zakupu. W razie problemów portal do monitoringu pozwala na bezpośrednie wysłanie zgłoszenia serwisowego. System sam wygeneruje raport, zawierający numer seryjny falownika oraz wszystkie informacje na temat błędu. Istnieje również możliwość pozostawienia komentarza i opisania szczegółów problemu. Wiadomość trafi bezpośrednio do pracowników wsparcia technicznego.

Jest to zdecydowanie interesująca opcja, która nie jest dostępna u większości producentów. Należy jednak pamiętać, że w tym momencie zgłoszenia można wysyłać jedynie w języku angielskim.

Poznaj markę Hypontech

Hypontech dostarcza swoje technologie już w 50 krajach na 6 kontynentach. Od niedawna marka jest dostępna również w Polsce. Firma z Suzhou w Chinach stawia na rozwinięty dział badawczy. Wiedza inżynierów może być w pełni wykorzystana za sprawą najnowocześniejszej infrastruktury. Dzięki temu spółka oferuje produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Inwertery Hypontech są dostępne w ofercie Soltec.