Hypontech z nagrodą Top Brand PV Poland 2021 w kategorii „inwerter”

Według EUPD Research, firma Hypontech uplasowała się w czołówce marek fotowoltaicznych w Polsce, zyskując nagrodę w kategorii „inwerter”. Badania zostały przeprowadzone wśród instalatorów i obejmowały kwestie świadomości marki, wyboru klientów i dystrybucji. Przyznany marce tytuł Top Brand PV Poland 2021 to dowód uznania i rosnącej popularności falowników Hypontech w Polsce.

Zdjęcie autora: Soltec
Zdjęcie autora: Soltec

Soltec

Dystrybutor komponentów fotowoltaicznych

Podziel się

Instalatorzy docenili inwertery Hypontech

Od 2010 roku rokrocznie EUPD Research przeprowadza niezależną analizę świadomości różnych marek w ramach Global PV InstallerMonitor. W wyniku kompleksowego badania wśród instalatorów fotowoltaiki na światowych rynkach, najlepiej oceniane marki otrzymują nagrodę Top Brand PV w różnych kategoriach. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych certyfikatów w międzynarodowej branży fotowoltaicznej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni tym wyjątkowym znakiem jakości – podkreśla John Zhang, zastępca dyrektora generalnego ds. sprzedaży Hypontech. – Ankieta przeprowadzona przez EuPD Research opiera się na opiniach polskich instalatorów, którzy regularnie korzystają z naszych produktów. To potwierdza, że rozpoznają nas jako nową markę falowników PV: nasze produkty, jakość i usługi rozwijają się we właściwym kierunku i przekonują coraz więcej lokalnych instalatorów.

Falowniki Hypontech

Inwertery Hypontech to propozycja dla tych, którzy szukają urządzenia wyróżniającego się solidnym wykonaniem i przemyślaną konstrukcją. Marka od kilku lat podbija kolejne rynki i już dziś jest obecna w ponad 50 krajach na 6 kontynentach. Nawet krótki rzut oka na kartę katalogową oraz pod obudowę tych falowników wystarczy, aby znaleźć powody ich sukcesu. Pod obudową znajduje się dwurdzeniowy procesor trzeciej generacji, który dostarcza ceniona marka Texas Instruments, złącze MC4 Stäubli, a także rozłącznik DC - Santon. Efektem pracy podzespołów renomowanych producentów jest m.in. wyjątkowo wysoka sprawność falownika, która wynosi aż 98,2 proc.

W przypadku inwerterów o mocy do 11 kW zrezygnowano również z wentylatora, a do chłodzenia całego systemu użyto radiatora o innowacyjnej budowie. Dzięki temu urządzenie jest efektywnie chłodzone i pracuje bardzo cicho (do 25 dB). Hypontech wyróżnia także niskie napięcie startowe - tylko 180 V po stronie DC wystarcza, aby zaczął przetwarzać energię, którą generują panele PV. Poręczne wymiary, niska masa oraz prosta konfiguracja sprawia, że falowniki Hypontech zyskują coraz większe grono sympatyków wśród prosumentów i inwestorów.

Nowa fabryka Hypontech w Chinach

Dalszy rozwój na polskim rynku

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, wysoka dostępność, łatwy montaż i intuicyjna aplikacja mobilna sprawiły, że już ponad 90 000 falowników Hypontech generuje energię w instalacjach fotowoltaicznych na całym świecie. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie falownikami marki, w listopadzie otwarto kolejną fabrykę w Chinach, gdzie powstają inwertery Hypontech. W 2021 roku marka zamierza wprowadzić na polski rynek swoje inwertery hybrydowe.

– Hypontech pracuje nad wprowadzeniem na polski rynek naszych nowych falowników hybrydowych, które dołączą do dostępnych już falowników jedno- i trójfazowych. Jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać tego, jak w Polsce zostaną odebrane nasze nowe produkty – mówi Leng Zhou, dyrektor generalny Hypontech.

Soltec autoryzowanym dystrybutorem Hypontech

Soltec otrzymał tytuł autoryzowanego dystrybutora i serwisu inwerterów Hypontech. Dla klientów oznacza to jeszcze większe wsparcie oraz gwarancję współpracy z wiarygodnym i renomowanym partnerem Hypontech.

– Falowniki Hypontech są dostępne w ofercie Soltec już od wiosny tego roku. Od momentu premiery cechują się wyjątkową niezawodnością, ponieważ żadne ze sprzedanych urządzeń nie wymagało interwencji serwisowej. Tytuł autoryzowanego dystrybutora i serwisu Hypontech jest dla nas wyróżnieniem, a dla naszych Klientów oznacza, że mogą być spokojni, ponieważ wraz z tytułem autoryzowanego serwisu pojawią się nowe korzyści – komentuje Jacek Cudny, dyrektor działu zakupów w Soltec.

Klienci Soltec zawsze mogą liczyć na wsparcie merytoryczno-techniczne w przypadku pytań związanych z montażem, konfiguracją w zdalnym rozwiązaniu problemu. Zajmując się montażem inwerterów Hypontech, warto skorzystać z bezpłatnego dla klientów Soltec szkolenia on-line, przybliżającego budowę i ofertę falowników tego producenta.

Więcej informacji na temat falowników Hypontech na stronie Soltec. Możesz też dołączyć do grupy na Facebooku: Hypontech – inwertery fotowoltaiczne.