Bloomberg New Energy Finance to zestawienie kwartalne, w którym wyróżnieni zostają producenci modułów fotowoltaicznych. Ranking przedstawia listę firm (ok. 2% wszystkich producentów modułów), które spełniają kryteria jakości i wiary-godności finansowej i tym samym wskazuje inwestorom producentów godnych zaufania.

Czy warto sugerować się przynależnością producenta do Bloomberg Tier1?

Odpowiedź to zdecydowane „TAK”! W końcu instalacja PV to inwestycja na lata. Określenie marki jako wiarygodnej finansowo przez sam bank czy inwestorów (a ci dbają o bezpieczeństwo inwestycji) jest niemal gwarancją, że znajdujące się w tej kategorii produkty cechują się rzetelnym wykonaniem modułów, niską awaryjnością, korzystnym stosunkiem ceny do jakości i wydajnością ekonomiczną producenta. I choć nie jest możliwym zagwarantowanie stabilności marki na okres 20-30 lat, to weryfikacja rankingu sprawia, że możemy czuć się bezpieczniej, bo znacznie spada ryzyko, że wybrany przez nas producent ogłosi upadłość.

Firma Hyundai Energy Solutions to część grupy Hyundai Heavy Industries – globalny lider i innowator na polu energii odnawialnej. Dlaczego warto zaufać marce Hyundai? Podajemy 10 dobrych powodów.

Jesteś instalatorem?

  • Duża moc przy niewielkich rozmiarach i wadze – co ułatwia montaż
  • Rzetelna gwarancja marki o unikalnym zapleczu finansowym i stabilności
  • Kompletna dokumentacja produktowa w języku polskim (karty, instrukcje montażu, certyfikaty)
  • Sztywna i gruba rama, hartowane szkło 3,2 mm zapewniające dużą wytrzymałość mechaniczną
  • Konstrukcja z hartowanego szkła i wzmocnionej ramy wytrzymuje surowe warunki, takie jak ciężkie opady śniegu i silny wiatr.

Jesteś inwestorem?

  • Stabilność marki wynikająca z jej konglomeracyjnej działalności w różnych sektorach przemysłu – pozycja światowego lidera (Hyundai Heavy Industries)
  • Bardzo estetyczne wykonanie z pedantyczną wręcz dbałością o szczegóły
  • Wyróżniająca się na rynku technologia gontowa (shingling), która umożliwia większe uzyski przy mniejszym nasłonecznieniu
  • Niski współczynnik temperaturowy ogniw gwarantujący wysoką sprawność modułu nawet przy aplikacjach na bardzo rozgrzanych, blaszanych dachach
  • Brak degradacji LID oraz PID, co znacząco wydłuża żywotność instalacji. Po 25 latach producent gwarantuje moc na poziomie 84,8% nominalnej wartości początkowej.

Te wszystkie wskaźniki sugerują, że moduły Hyundai są bezpiecznym wyborem. Pojawia się jednak pytanie o wybór kanału dystrybucyjnego. W związku z tym, że branża PV jest branżą, która się dynamicznie rozwija, niestety nieuczciwe praktyki biznesowe są czymś czego należy się spodziewać. Tylko zakup modułów poprzez autoryzowany kanał sprzedaży daje pewność, że produkt jest oryginalny i obejmuje go stosowna gwarancją nadana przez producenta.

Planujesz dużą instalację, do której potrzebujesz naprawdę wydajnych modułów? Skontaktuj się z ekspertem.

BayWa r.e. Solar Systems to działający globalnie deweloper, dostawca usług, dystrybutor i autor rozwiązań, który udostępnił do sieci ponad 4 GW energii oraz zarządza przeszło 10 GW aktywów. Jesteśmy również niezależnym producentem energii elektrycznej, stale rozwijającym własną działalność związaną z handlem energią.

Skorzystaj z doradztwa technicznego ekspertów. Jako autoryzowany dystrybutor, BayWa r.e. Solar Systems współpracuje bezpośrednio z firmą Hyundai Energy Solutions i zapewnia kompletną dokumentację producenta, bezpłatne szkolenia dla instalatorów oraz wysoką dostępność modułów

BayWa r.e.

Dystrybutor komponentów dla rynku fotowoltaicznego