Szwedzki gigant meblowy będzie rozwijał swój program dotyczący energii słonecznej dla potrzeb domowych w trzech europejskich państwach w ciągu najbliższych miesięcy.

Wszystko przed tym zanim rozszerzy swoje „słoneczne” punkty sprzedaży w sklepach na całym świecie. 

Opierając się na swojej pionierskiej roli w instalacji paneli słonecznych na dużych powierzchniach dachowych swoich sklepów w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Australii, IKEA wprowadzi teraz punkty sprzedaży w swoich sklepach, gdzie właściciele domów będą mogli zakupić systemy solarne. IKEA planuje rozpocząć oferowanie paneli słonecznych dla przeznaczenia domowego w swoich sklepach w 9 krajach już na przełomie 2016/2017 roku. 
 
IKEA planuje rozwinąć punkty sprzedaży komponentów solarnych w swoich sklepach w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii jeszcze w pierwszej połowie 2016  roku. Jest to kolejny ruch przedsiębiorstwa, po uprzednim przeprowadzeniu próbnych programów sprzedażowych w tych samych trzech krajach. IKEA donosi, że proces zakończył się sukcesem. Klienci dobrze reagowali na połączenie prostoty, przejrzystości i zdolności wytwarzania własnej energii odnawialnej w przystępnej cenie. 
 
IKEA przeprowadziła program pilotażowy w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii, aby zrozumieć czy energetyka słoneczna dla przeznaczenia domowego mogłaby swobodnie wpasować się w mentalność klientów IKEI.” – powiedział Håkan Nordkvist, szef zrównoważonych innowacji IKEA. „Te trzy kraje zostały wybrane na podstawie wielu kryteriów, między innymi różnic w regulacjach i dojrzałości ich rynku energetyki słonecznej.”
 
IKEA nie zamierza sprzedawać modułów, systemów montażowych ani inwerterów własnej marki. Nordkvist powiedział, że IKEA będzie ściśle współpracowała z instalatorami oraz dostawcami komponentów, aby zapewnić najwyższą jakość i przystępne ceny. 
 
Źródło: reneweconomy.com.au