IKEA od dłuższego czasu stawia na OZE. Od niedawna, w Ikei można również zakupić do swojego domu panele fotowoltaiczne! To nie wszystko. IKEA chce być samowystarczalna energetycznie, a Odnawialne Źródła Energii są kluczem do tego przedsięwzięcia.

Szersze działania

Działania na rzecz OZE są szersze i dotyczą całej Grupy Ingka, której częścią są sklepy IKEA.

Trzy spółki w Ingka Group to: IKEA Retail prowadząca 367 sklepów IKEA, Ingka Investments, której główną misją jest ochrona finansowej niezależności grupy w długiej perspektywie czasowej poprzez inwestowanie w strategiczne obszary działalności spoza handlu detalicznego oraz Ingka Centres, spółka posiadająca 44 centrów handlowych w Chinach, Europie i Rosji.

Cel spółek jest wspólny! Do 2020 roku, mają generować co najmniej tyle energii z OZE ile wykorzystują!

W kontekście całej Grupy, mowa o 534 turbinach wiatrowych w 14 krajach, o 920 panelach zlokalizowanych na budynkach oraz dwóch farmach fotowolticznych!

Zainwestowaliśmy 2,5 mld euro w energię wiatrową i słoneczną przez ostatnią dekadę. Mamy nadzieję przekazać jasny komunikat, że energia odnawialna jest dziś świetną inwestycją, a to, co jest dobre dla biznesu, jest również dobre dla naszej planety – mówi Jesper Brodin – Prezes Ingka Group


Przygotuj się na zmiany! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!Polski cel zrealizowany

Jak podaje rzecznik Ikea, w Polsce cel Grupy Ingka został zrealizowany już w 2016 roku, dzięki inwestycjom w 6 farm wiatrowych!


Promocja na panele

Do 30.09.2019 r. w Ikei trwa specjalna promocja. Instalację fotowoltaiczną IKEA można zamówić w wygodnych ratach z prowizją 0%, z 15% zniżki dzięki karcie rodzinnej. To kolejna akcja dzięki której IKEA promuje rozwiązania OZE!

Redakcja GLOBEnergia